Superliga në 3 qershor, me një kusht!?

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Kampionati shqiptar i futbollit është ndalur qysh në 12 mars pas pandemisë së Covid-19, teksa loja më popullore në planet po bëhet gati të rinisë në vendin tonë. 3 qershori është sipas Federatës Shqiptare të Futbollit dita e shumëpritur, atëherë kur do të marrin udhë javët e mbetura deri në fundin e sezonit.

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë aprovimin për rinisjen e stërvitjes nesër, ndërsa ende nuk ka një vendim zyrtar nëse ekipet do t’i rikthehen normalitetit në grup. Ministria kërkon që çdo skuadër të dizinfektojë ambientet e stadiumeve, dhomave të zhveshjes dhe trajnimit, si kusht për rinisjen e garës.

Duket se kjo gjë është plotësuar tanimë, me disa skuadra jo vetëm të Superligës që kanë ndjekur këtë procedurë. Rinisja e futbollit do bazohet në rregulla strikte dhe protokolle higjieno-sanitare, çka është rënë dakord mes palëve.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -