Superliga vjen sot me dy sfida joshëse

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra që e përfundoi edicionin e kaluar në vendin e tretë, Ballkani, do të jetë mysafir i Besës, që u inkuadrua në elitë këtë edicion.

Ndeshja zhvillohet në fshatin Brestovik të Pejës, pasi që “Shahin Haxhiislami” është në renovim.

Favorit absolut është skuadra mysafire, por do të jetë interesant për publikun për të parë se si do të luajë Besa, që iu ka besuar lojtarëve kryesisht të rinj, raporton Olle.

Ndeshja tjetër e ditës luhet në “Fadil Vokrri”, ku Prishtina pret Drenicën.

Bardhekaltërit e super përforcuar synojnë të fillojnë kampionatin vetëm me fitore, ndërsa për kuqezintjë edhe barazimi do të ishte shumë i mirë.

Gjyqtar kryesor në Pejë do të jetë Visar Kastrati, ndërsa në Prishtinë, Mervan Bejtullahu.

Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 16:00.

SOT

16:00 Besa – Ballkani

(Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Imran Kabashi, Ilir Mehmeti)

16:00 Prishtina – Drenica

(Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Alban Ejupi, Elvis Bicaj, Vigan Ibërdemaj)

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid.
- Marketing -

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...

VIDEO: Hummels bën sulmuesin, shënon dhe i “vjedh” festimin Zlatanit

Dortmundi ka dyfishuar shifrat në ndeshjen kundër Arminia Bielefeld për 0-2. Ekipi verdhezi shënoi sërish me anë të Mat Hummels. Mbrojtësi u...

FORMACIONET/ Interi pa Lukakun, Conte surprizon me 11-shen titullare

Interi do të luajë në orën 18:00 sfidën e radhës në kampionat ndaj Parmës. Zikaltërit zbresin në “San Siro” dhe do të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -