Atletico Madrid

Atletico Madrid arrin marrëveshje me futbollistin e Lyon-it

Ekipi spanjoll, Atletico Madrid është afër për të nënshkruar me futbollistin e Lyonit, Moussa Dembelen. Ekipi i Simeones po kërkon një zëvendësues për Diego Costan, i cili u largua nga “Wanda Metropolitano” në janar,...

BOMBË! Pas largimit nga Barça/ Messi e Suarez planifikojnë të ribashkohen tek ekipi krejtsisht i papritur

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka konfirmuar se vazhdon të jetë në kontakt të vazhdueshëm me sulmuesin e Atletico Madridit, Luis Suarez. Sipas Cat Radio, Messi dhe Suarez kanë planifikuar të ribashkohen...

ZYRTARE: Atletico Madrid largon yllin e skuadrës

Atletico Madrid ka njoftuar zgjidhjen e kontratës me Diego Costën. Ndeshja e kësaj jave ndaj Sociedad do të jetë e fundit për sulmuesin spanjoll në fanelën e kësaj skuadre. 020 nuk do të jetë një vit për...

“Adios” Atletico Madrid, a do të jetë ky klubi i ri i Oblak

Jan Oblak mund të largohet nga Atletico Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni. Portieri i Atletico Madrid, Jan Oblak ka zgjuar interesim nga Paris Saint-Germain, raporton Daily Mail. 27 vjeçari ishte...

“Adios” Atletico Madrid, a do të jetë ky klubi i ri i Oblak

Jan Oblak mund të largohet nga Atletico Madrid, pas përfundimit të këtij sezoni. Portieri i Atletico Madrid, Jan Oblak ka zgjuar interesim nga Paris Saint-Germain, raporton Daily Mail. 27 vjeçari ishte...

BËHET NAMI, E kërkon e tërë Europa, po e rrëmben Bayerni yllin e madh

Skuadra e Bayernit po e kërkon yllin e Atleticos. Bayern Munichd dhe Atletico Madrid janë dy skuadra që kanë marrëdhënie të shkëlqyera. Gjiganti gjerman kishte arritur të thyej rekordin e klubit,...

BOMBË! Joao Felix nuk është i lumtur tek Atletico dhe don largimin, nuk do të besoni se kush e rrëmben lojtarin

Talenti i Atletico Madridit Joao Felix nuk ndihet i lumtur në Madrid. Pasi u irritua pa masë teksa u zëvendësua në derbi ndaj Real Madridit, “Calciomercatto” shkruan se Interi dhe Juventusi po...

Kjo është deklarata e Zidanit pas fitores kundër Atleticos

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, u shpreh i kënaqur për fitoren e ekipit të tij, të cilët u kritikuan ndeshjet e fundit. ‘Më pëlqeu ndeshja, e cila ishte shumë e fortë ndaj një...

Simeone merr përsipër fajin për humbjen e derbit ndaj Realit

Dje u luajt derbi i qytetit të Madridit ndërmjet Real Madrid dhe Atletico Madrid, në kuadër të xhiros së 13-të të La Ligas. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të Real...

Zidane: Kjo skuadër është favorite për titullin në La Liga

Zinedine Zidane ka parashikuar se Atletico Madridi është favoritë për të fituar titullin e La Ligës në këtë edicion. Real Madridi dhe Los Rojiblancos takohen sonte në kuadër të javës së 13-të, e që...

Të funditë

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...