Besnik Ferati

Besnik Ferati “truri” i lojës së Partizanit

Tekniku kryeqytetas gjatë javëve të para ka provuar disa lojtarë, në mënyrë që të gjejë përshtatësin e duhur në këtë rol, i cili nuk mund të plotësohej me merkato. Ron Broja, Besnik Ferati, Eneid Kodra, Lukas Kardozo...

Ferati mundi Coronën, kthehet me paraqitje solide ndaj Teutës

Skuadra e Partizanit në ndeshjen e sotme ishte mysafire në “Niko Dovana” në Durrës, për të luajtur një ndeshje mjaft të vështirë ndaj skuadrës së Teutës, ku djemtë e detit po kërkojnë me ngul Evropën.

Ferati dhe Boldor të Partizanit pozitiv me COVID-19

Klubi i Partizanit ka konfirmuar se dy futbollistë janë prekur me koronavirus duke vendosur në pikëpyetje derbin e kryeqytetit e planifikuar të zhvillohet më 10 korrik. Bëhet fjalë për Deian Boldor dhe Besnik Ferati, të cilët...

Sormani: Ferati është një lojtar që po rritet shumë

Skuadra e Partizanit edhe pse ka vuajtur në ndeshjen e sotme ndaj Flamurit, në fund ka mundur të marrë një fitore aq të nevojshme në këtë periudhë negative. Djemtë e Sormanit shënuan golin e 1-2 në fund...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë Superiore. Golin e vetëm për “Demat e Kuq”, e realizoi mesfushori 20-vjeçar nga...

Elezi shkëlqeu në fitoren ndaj Partizanit

Rifillimi i sezonit në superligën shqiptare, mbrëmë solli një super duel, ku u takuan Partizani dhe Skënderbeu, ndërsa dy ekipet dhuruan shumë spektakël dhe gola, pasi dy skuadrat e dëshironin shumë fitoren Njëkohësisht ky ishte...

Ferati shënoi golin e parë me Partizanin dhe të parin si profesionist (VIDEO)

Partizani e rinisi sezonin i paprekur nga COVID-19, por i pashëruar nga ai “virus” që po e bën kampionatin e të kuqve gjithnjë e më zhgënjyes. Në sfidën përmbyllëse të javës së 27-të të Superiores, skuadra e...

Ferati është diamanti i Sormanit

Nëse tri vite më parë Adolfo Sormani do të zbulonte Ylber Ramadanin, e njëjta situatë po përsëritet, kësaj radhe me Besnik Feratin. Mesfushori 19 vjeçar nga Shkupi ka tani më një vit që është te...

Sormani: Besnik Ferati më i miri në fushë

Edhe pse Partizani ka pësuar humbje minimale nga Kukësi, trajneri i cili tani ka bërë vetëm 20 ditë që ka filluar të punojmë me ekipin, ai ka thënë se po fillojnë të shohin diçka, një skuadër që...

Sorman: Ferati tregoi potencialin

Skuadra kampione e superiores së Shqipërisë, Partizani ka pësuar disfatë në ndeshjen e parë të vitit 2020 nga Skënderbeu me rezultatin 3-2. Në këtë ndeshje te Partizani luajti shkupjani Besnik Ferati i cili u aktivizua në lojë...

Të funditë

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...