Coronavirus

Renova u pastrua nga koronavirusi, të gjithë dolën negativ

Kanë kaluar 17 ditë qëkur u zbulua se skuadra nga Tetova, KF Renova kishte katër anëtar të klubit pozitiv në COVID-19. Një prej tyre ishte drejtori sportiv Fisnik Nuhiu, i cili sot për Albsport.mk,...

Renova pret rezultat e testimeve, për të filluar bisedimet me lojtarët

Skuadra e Renovës tani kur pret verifikimin për pjesëmarrjen në garat e UEFA- Ligës së Evropës, ka pothuajse numrin më të madh të ekipit që u ka përfunduar kontrata gjatë qershorit. Tani më disa pfrej futbollistëve kanë...

Lojtari i skuadrës së Premier Ligës teston pozitiv për Covid-19

Lojtari pa emër tani duhet të izolohet për shtatë ditë para se të testohet përsëri, që do të thotë se do të humbasë përballjen e ‘Canaries’ me Southampton të premten në mbrëmje. Një individ...

A jeni gati, sot rikthehet La Liga me super derbi

Liga elitare spanjolle, e njohur si La Liga, sot (e enjte) rifillon sezonin e ndërprerë shkaku i COVID-19. La Liga rikthehet me derbin e madh ‘Andaluziajn’, me Sevillan që në ‘Estadio Ramon Sanchez Pizjuan”...

Anulohet miqësorja Manchester United, trajneri me koronavirus

Miqësorja e aranzhuar në mes të Manchester Unitedit dhe Stoke Cityt është anuluar së fundmi. Kjo për shkak se trajneri i Stoke Cityt, Michael O’Neil, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan “Zeri.info”.

Izair Emini vs COVID19 3:0

Futbollisti tetovar i FC Dritës së Gjilanit i është rikthyer stërvitjeve me klubin e tij, pasi edhe në testimin e radhës ndaj Corona virusit ka dalë negativ. Vet Emini në një postim në Facebook,...

Bardheblutë asnjë rast me COVID-19

Klubi bardheblu ka marrë lajmin e mirë nga Instituti i Shëndetit Publik. Skuadra e “Tiranës” ka njoftuar se të gjithë futbollistët dhe stafi që ju nënshtruan testit për COVID- 19 kanë rezultuar negativë.

Tirana ka kryer testet për Covid 19, shpresojnë të luajnë nesër

Instituti i Shëndetit Publik ditën e shtunë njoftoi se testet për lojtarët e Tiranës do të kryheshin ditën e diel, duke njoftuar FSHF, që të spostonte kalendarin për klubin bardheblu. Ndërkohë, FSHF reagoi ashpër...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh situatën e përgjithshme epidemiologjike në vend dhe faktin se numri i pacientëve të rinj po...

Ekipi nga Premier Liga konfirmon një person të infektuar me COVID-19

Tottenhami ka konfirmuar se një person ka testuar pozitiv në testin për COVID-19. Në raundin e fundit të testimeve, klubi londinez ka konfirmuar se nga qenda stërvitore e tij është regjisturar një person i...

Të funditë

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të...

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...
loading...