Elmedin Sejfullau

KM Liria kampione shtetërore për seniorë dhe kadetë

Në qytetin e Prilepit sot u organizua Kampionati Shtetëror i Maqedonisë së Veriut në mundje për seniorë dhe kadetë, ku përsëri nuk ndodhi “asgjë e veçantë” dhe KM Liria, pothuajse ngjashëm si edhe vitet e kaluara, u...

Liria fitoi çmimet kryesore në laureatët e mundjes

Federata e mundjes e Maqedonisë së Veriut sonte shpalli më të mirët për vitin 2019, me ç'rast klubi i mundjes “Liria” sundoi këtë manifestim duke fituar shumë shpërblime individuale dhe ekipore. Në konkurrencën e...

Mundësit e KM Liria përsëri kampion

Sot në palestrën sportive të SHMA “Zef Lush Marku” në Shkup është mbajtur kampionati zgjedhor për seniorë e kadetë, ku pjesëmarrës ishin të gjitha klubet që garojnë në konkurrencë shtetërore. Edhe këtë vit në...

Të funditë

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...