FC Struga

Kontrolluesja e Strugës dhe Pelisterit me shumë gola dhe kartonë të kuq

Kur luajnë Struga Trim Lum dhe Pelisteri, nuk mund të jetë aq e sigurt edhe miqësorja, edhe pse ishte një ndeshje kontrolluese.  Kështu sot në stadiumin e Qytetit në Strugë, Struga Trim Lum mundi Pelisterin...

Shkëndija rrëshqet me Sileksin, Karan me Shkupin debuton me fitore

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës ka rrëshqitur në duelin ndaj Sileksit, duke luajtur baraz 1-1, edhe pse nga minuta e 58-të, luajti me një futbollist më shumë. Por pa dyshim se në këtë ndeshje heri i vërtet...

Në derbin shqiptar Struga – Shkupi, arbitër Meçkarovski

Pas raundit të parë të Kupës së Maqedonisë së Veriut, ku nuk pati ndonjë befasi të madhe, emocionet e Ligës së Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut vazhdojnë këtë fundjavë. Programi përfshin...

Mundet Vardari, Rabotniçki barazon me Strugën

Makedonija Gjorçe Petrovi më në fund ka rigjetur rrugën e fitores, pasi sot mundi 2:1 Vardarin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 6-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. Vendasit...

Sileksi bie në rrjetin e Strugës

Skuadra e Strugës ka marrë fitore të madhe dhe shumë të merituar në duelin e javës së pestë, duke mundur liderin e deritanishëm të Ligës së Parë, Sileksin nga Kratova. Edhe pse ekipi I...

Rikthehet kampionati vendor me dy duele

Angazhimet e përfaqësueseve në Ligën e Kombeve larguan ekipet dhe gara në kampionate për dy javë, ndërsa pikërisht sot rikthehet Liga e Parë e Futbollit të Maqedonisë së Veriut me ndeshjet e javës së 5-të. Hapjen e...

Partizani i fortë për Strugën

Partizani ia del. Të kuqtë e Ilir Dajës mposhtën 1-2 Strugën në takimin mqiësor të zhvilluar ditën e sotme. Golat për ekipin kryeqytetas u shënuan nga Llanaj në minutën e 24-të dhe Bardhi në të 35-tën.

Sot miqësorja Struga – Partizani i Tiranës

Derisa kampionatet janë në pushim për shkak të angazhimeve të përfaqësueseseve në garat e Ligës së Kombeve, ekipet po shfrytëzojnë pauzën për mbajtjen dhe ngritjen e formës. Partizani që prej ditësh ndodhet...

Struga do të testohet me Partizanin e Tiranës

Struga Trim Lum ka caktuar një miqësore kundër Partizanit të Tiranës, të cilët po përgatiten në Ohër. Kjo miqësore do të luhet ditën e shtunë. Pas javës së 4-të, Struga Trim Lum gjendet në...

Shabani përforcon sulmin e Strugës

Skuadra e Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, Struga Trim&Lum siguroi një emër të ri në sulm gjatë sezonit 2020-21. Struganët sonte kanë prezantuar Bunjamin Shabani, futbollisti 29-vjeçar nga Kumanova i cili vjen si agjent i...

Të funditë

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
loading...