FC Shkupi

Shkupi merr kryesimin në rëndtije

Skuadra e FC Shkupit është ngjitur në pozitën e parë të renditjes tabelore, pas fitores që shënoi në javën e 10-të të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut. Bardhekaltërit nga Çairi edhe...

Karan: Të fokusohemi në ndeshjet e radhës, të gjitha janë finale

Skuadra e Shkupit ka vazhduar të jetë në formë të mirë dhe të mbetet në kreun e tabelës, ndërsa sot regjistroi dhe fitoren e dytë nën urdhrat e trajnerit Umit Karan, i cili pas ndeshje ka dhënë...

Shkupi deri në fund të gjysëm sezonit pa Yunuszaden

Skuadra e Shkupit të dielën do të jetë mysafire e skuadrës së Akademija Pandev, ndeshje kjo që luhet në kuadër të javës së nëntë të kampionatit të Maqedonisë së veriut. Shkupi në këtë përballe...

Shkupi luajti ndeshjen e fundit në Çair

Skuadra e Shkupit në fundjavë ka marrë fitore ndaj Borecit me rezultat 3-0 në stadiumin e Çairit, duke vazhduar të jetë në kreun e tabelës dhe vazhdon të ndajë pozitën e dytë me pikë të barabarta me...

Shkupi do të stërvitet në Dojran

Tani kur kampionati vendor do të ketë një pushim prej dy javësh, skuadra e FC Shkupit, do të ketë kohë të mjaftueshme për të punuar në përgatitje edhe më të madhe për ndeshjet e radhës që pasojnë...

Shkupi merr ofertë prej 400 mijë euro për Dembon

Fillimi superior i sezonit me ngjyrat bardhekaltër, të futbollistit nga Gamnia, Dembo Darbo kanë rritur çmimin e tij, që vitin e kaluar ishte futbollist bankine. Lojërat e tij fantastike në sulm dhe 11...

Shkëndija rrëshqet me Sileksin, Karan me Shkupin debuton me fitore

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës ka rrëshqitur në duelin ndaj Sileksit, duke luajtur baraz 1-1, edhe pse nga minuta e 58-të, luajti me një futbollist më shumë. Por pa dyshim se në këtë ndeshje heri i vërtet...

Dembo kërkon pikë të plota ndaj Borecit

Pas emërtimit të stafit të ri të trajnerëve me në krye Umit Karan, skuadra e Shkupit rikthehet sot në Çair për të luajtur ndeshjen e javës së tetë, ndërsa përballë ka ekipin e Borecit nga Velesi.

Karan: Galatasaray dhe Shkupi, dy ekipet e mia më të dashura

Pas shkarkimit të trajnerit Muharrem Bajrami, rolin e trajnerit nga sot e merr ish-trajneri turk Umit Karan, i cili menjëherë sot ka filluar punën me ekipin, për sfidën e radhës që do të zhvillohet në fundjavë.

Shkupi sot zyrtarizon trajnerin, Umit Karan përsëri në Çair

U përfol dhe u diskutuat se për të zënë vendin e Muharrem Bajramit janë dy emra, i pari ishte turku Umit Karan, ndërsa nga Shkupi në bisedime ishin edhe me trajnerin Gjore Jovanovski.

Të funditë

Poshtërsim dhe si lojë fëmijësh, Ajax i shënon 13 gola Venlo në kampionatin hollandez

Ajax ka fituar me rezultatin e thellë 0-13 ndaj Venlo në kampionatin hollandez. Një ndeshje totalisht e...

FORMACIONET/ Manchester United dhe Chelsea ‘luftojnë’ për fitore

Sot (e shtunë) do zhvillohet sfida mes Manchester United-it dhe Chelsea-s, e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierë Ligë-s.

Barcelona është në kaos, Reali është mbreti i “El Clasicos” (VIDEO)

Real Madrid del triumfuese nga “El Clasico” e parë e këtij sezoni. Skuadra e Zidane fitoi 3-1 në “Camp Nou”-n e boshatisur...

Shkupi merr kryesimin në rëndtije

Skuadra e FC Shkupit është ngjitur në pozitën e parë të renditjes tabelore, pas fitores që shënoi në javën e 10-të të...

Fillim i çmendur i “El Clasico”, dy gola në 8 minutat e para (VIDEO)

Real Madrid ka krijuar epërsi në El Clasico brenda pesë minutave të para. Është Federico Vaverde që ka realizuar...
loading...