FFM

Renova pret rezultat e testimeve, për të filluar bisedimet me lojtarët

Skuadra e Renovës tani kur pret verifikimin për pjesëmarrjen në garat e UEFA- Ligës së Evropës, ka pothuajse numrin më të madh të ekipit që u ka përfunduar kontrata gjatë qershorit. Tani më disa pfrej futbollistëve kanë...

Ekipet nga vendi do të luajnë nga një ndeshje në CHL dhe EL

Shtëpia e Futbollit Evropian (UEFA) po përgatit ndryshime në garat e klubeve evropiane për sezonin e ardhshëm. UEFA duhet së pari të vendosë se si dhe ku do të përfundojë Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës...

FFM prezantoi datën për transferimin e lojtarëve

Federata e Futbollit e Maqedonisë njoftoi sot se sipas situatës dhe kampionatit shtetëror të pezulluar për sezonin e garave 2019/2020 në të gjitha kategoritë, periudha e transferimeve verore do të fillojë me 15 qershor dhe do të...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh situatën e përgjithshme epidemiologjike në vend dhe faktin se numri i pacientëve të rinj po...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh situatën e përgjithshme epidemiologjike në vend dhe faktin se numri i pacientëve të rinj po...

FFM: Sileksi përmes TV Sitel plason të pavërteta dhe shpifje

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka reaguar përmes një komunikate për disa raporte të pavërteta në disa medium të caktuara të vendit. Komunikata e plotë e FFM-së: Federata e...

Çfarë thotë protokolli nëse një rast del pozitiv me koronavirus në LPFM?

Pas daljes së disa futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës me koronavirus, në futbollin tonë ka jo pak panik vetëm disa javë kur pritet rifillimit i kampionatit. Që nga sot, skuadra e KF Renovës,...

FFM vendosi, Liga e Parë vitin e ardhshëm me 12 ekipe

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, në takimin e fundit dha dritë jeshile për propozimin e Komisionit për gara, e cila prpopzoi që sezoni në elitën e futbollit vendor, të vazhdojë me 4 javë të...

Reagon Renova: Shpresojmë të fitoj futbolli dhe jo lojërat e ndyra

Tani gjithçka dihet, do të ketë futboll në Maqedoni gjatë verës kur do të luhet sezoni aktual 2019/20. Këtë pasdite, FFM zyrtarisht njoftoi se gara do të vazhdojë sipas propozimit të dytë, ku ekipet që do të...

FFM vendosi që kampionati të vazhdojë sipas skenarit të dytë

Tani gjithçka dihet, do të ketë futboll në Maqedoni gjatë verës kur do të luhet sezoni aktual 2019/20. Këtë pasdite, FFM zyrtarisht njoftoi se gara do të vazhdojë sipas propozimit të dytë.  Kjo do të...

Të funditë

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
loading...