Kategoria e Parë

Banderola për Hashim Thaçin, ndërpritet ndeshja në stadiumin e Vlorës (FOTO)

Pas disa minutash mosfillim të takimit Flamurtari-Luftëtari për shkak të dy banderolave të vendosura në mbështetje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Drenicës, klubi vlonjat vendosi të heqë banderolën në mbështetje të presidentit...

Derbi i veriut, finale dhe një shëtitje: Superiorja “zjarr” sot

Superiorja vijon dhe sot luhen tre përballjet e tjera të javës së 30-të. Sytë janë në Laç, aty ku skuadra vendase pret Kukësin. Një derbi i veriut, një ndeshje që herë të tjera ka prodhuar tension, polemika...

Tirana rikthehet te suksesi, tre gola për të thyer Vllazninë në klasike

Tirana është aty dhe rrugën drejt titullit kampion nuk e ndalon dot ajo humbje ndaj Teutës, pasi bardheblutë ditën e sotme e kanë ritreguar forcën e tyre, të cilën dikush mund të mendonte se e kishin humbur.

Ndizet lufta për titullin kampion, Tirana ‘zhytet’ në Durrës (VIDEO)

Teuta ka mposhtur kryesuesit e Tiranës me rezultatin 1-0 në kryendeshjen e javës së 29-të të Kategorisë Superiore. Vendimtar goli i Emiljano Vilës, i cili i ka dhënë një “asisit” Kukësit, duke rihapur kampionatin dhe...

Kukësi bën detyrën ndaj Flamurtarit, Vllaznia e Bylis i ndajnë pikët

Kukësi ka bërë detyrën në sfidën e sotme ndaj Flamurtarit, teksa arriti të triumfojë me rezultatin e thellë 4-1 dhe t’i afrohet me tre pikë Tiranës kryesuese, të paktën deri në mbrëmje, kur bardheblutë do të përballen...

Partizani shpartallon Luftëtarin, i shënon 8 gola

Fitore me golaedë e Partizanit ndaj Luftëtarit në “Selman Stërmasi” në takimin hapës të javës së 29-të të Superiores. Të kuqtë, që vinin në këtë përballje pas një serie negative rezultatesh (një barazim dhe...

Super lajm, Partizani – Tirana do të luhet me tifozë

Lajm i mirë për tifozët! Deri i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës mund të luhet me tifozë. Kjo është pohuar nga vetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Ky i...

Kapiteni Hoxha te Tirana? Fati i portierit vendoset ne dy ditët e ardhshme

Rezultate negative ne kampionat, pozicion aspak komod ne klasifikim dhe ndër te tjera e gjejnë veten mes një lumi thashethemesh se kapiteni i tyre Alban Hoxha mund te jetë pjesë e Tiranes, ky është Partizani sot.

Tirana e Kukësi vazhdojnë me të njëjtin ritëm

Ka përfunduar edhe java e parë e fazës së katërt në Superiore ku ka pasur disa rezultate interesante. Vlen të përmendet fakti se janë shënuar 18 gola në 5 takimet e zhvilluara, ku Laçi-Vllaznia...

Bardheblutë asnjë rast me COVID-19

Klubi bardheblu ka marrë lajmin e mirë nga Instituti i Shëndetit Publik. Skuadra e “Tiranës” ka njoftuar se të gjithë futbollistët dhe stafi që ju nënshtruan testit për COVID- 19 kanë rezultuar negativë.

Të funditë

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
loading...