KF Kukesi

Tirana dhe Kukësi kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja midis Besëlidhjes dhe Tiranës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Kupën e Shqipërisë. Bardheblutë arritën të kualifikohen në fazën tjetër të këtij kompeticioni, pasi në ndeshjen e parë në...

Derbi i veriut, finale dhe një shëtitje: Superiorja “zjarr” sot

Superiorja vijon dhe sot luhen tre përballjet e tjera të javës së 30-të. Sytë janë në Laç, aty ku skuadra vendase pret Kukësin. Një derbi i veriut, një ndeshje që herë të tjera ka prodhuar tension, polemika...

Kukësi bën detyrën ndaj Flamurtarit, Vllaznia e Bylis i ndajnë pikët

Kukësi ka bërë detyrën në sfidën e sotme ndaj Flamurtarit, teksa arriti të triumfojë me rezultatin e thellë 4-1 dhe t’i afrohet me tre pikë Tiranës kryesuese, të paktën deri në mbrëmje, kur bardheblutë do të përballen...

Nijas Lena në Tiranë, oferta nga disa klube

Nijas Lena është një emër i njohur për futbollin shqiptar. Mesfushori 33-vjeçar spikati me skuadrën e Teutës, Flamurtarit dhe Kukësit, ndërsa së fundmi ishte pjesë e Struga Lum në Maqedoni. Arriti të shënonte 3 gola në 19...

Abazaj largohet nga Kukësi në fund të sezonit

I lumtur për golin e dytë radhazi dhe për formën e mirë që po tregon pas pandemisë, Kristal Abazaj në Supersport pas fitores së Kukësit ndaj Partizanit theksoi se në përfundim të këtij sezoni do...

Tirana e Kukësi vazhdojnë me të njëjtin ritëm

Ka përfunduar edhe java e parë e fazës së katërt në Superiore ku ka pasur disa rezultate interesante. Vlen të përmendet fakti se janë shënuar 18 gola në 5 takimet e zhvilluara, ku Laçi-Vllaznia...

Tirana nuk di të ndalet, Kukësi fiton në ‘frymën’ e fundit

Pas thuajse tre muajsh ndërprerje, rikthehet futbolli në Shqipëri, teksa pasditen e sotme u zhvilluan 4 nga 5 ndeshjet e javës së 27 të Kategorisë Superiore, ndërsa gjithçka do të mbyllet me përballjen Partizani-Skënderbeu në mbrëmje.

Skënderbeu i hap rrugën Tiranës, mposht Kukësin (VIDEO)

Kukësi nuk ia ka dalë as në Korçë ndaj Skënderbeut, teksa tu mposhtën me rezultatin 2-1. Mesa duket tashmë shpresat e verilindorëve për titull kampion...

Në Shqipëri anulohen aktivitetet sportive deri më 3 prill

Konfirmimi i dy rasteve të para me Coronavirus në Shqipëri, e ka detyruar qeverinë të mbyllë të gjitha institucionet arsimore dhe të mos lejojë grumbullimin e njerëzve në aktivitetet sportive të paktën deri më 3 prill.

Tirana në marshin e pestë, u ikë konkurrentëve

Tirana fiton 0-2 ndaj Flamurtarit në Vlorë dhe ka  përfituar nga hapat e gabuar të Kukësit dhe Partizanit, kështu që ka bërë një hap të madh drejt titullit të 25-të kampion. Fitorja pa shumë...

Të funditë

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
loading...