KF Llapi

Presidenti i klubit të SUPERLIGËS dhuron 50,000 euro për njerëzit në nevojë

Coronavirus ka prekur mbarë botën dhe viktimat sa vijnë e shtohen. Kosova dhe Shqipëria po bëjnë të pamundurën që epidemia të kalojë pa shumë pasoja. Ndihmat vijojnë të jepen nga ata që kanë mundësi. 

Ballkani shkëputet në tabelë, Gjilani e kalon Dritën

Janë mbyllur takimet e Superligës së Kosovës që filluan në mesditë, e derbi  javës është luajtur në mes Ballkanit dhe Dritës, skuadra që i ndante vetëm një pikë diferencë. Futbollistët e Ballkanit ishin...

Gjilani, Feronikeli dhe Ferizaji marrin nga tri pikë

Në javën e 20 të IPKO Superligës së Kosovës kanë marrë fitore me vlerë skuadrat e Gjilanit, Feronikelit dhe Ferizajt. Gjilani ishte mysafire e ekipit të fundit në renditje Dukagjinit dhe e ka mundur me...

Disfata me Llapin, ndanë Feronikelin dhe Sopin

Difsata në Podujevë, përballë Llapit (2-1), nuk është kapërdirë nga drejtuesit e Feronikelit, që shohin t’u zvogëlohen mundësitë për t’u rikonfirmuar kampionë të IPKO Superligës së Kosovës. Me anë të një njoftimi për shtyp, klubi nga Drenasi...

Feronikeli rrëshqet te Llapi

Llapi e ka fituar derbin e javës ndaj Feronikelit me rezultat 2-1, në duelin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 19-të në Superligë. Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në...

Florent Murseli rikthehet tek Llapi

Me rikthimin nga huazimi të Florent Murselit, skuadra e Llapit tashmë është e kompletuar në të gjitha repartet dhe ka mbyllur afatin kalimtar të janarit me përforcimet që kishte nevojë. Florent Murseli është nën...

Llapi e fiton miqësoren ndaj KEK-ut

Ka përfunduar me fitore ndeshja e sotme miqësore që skuadra e Llapit e ka fituar ndaj KEK-ut me rezultat minimal 1:0, me golin e vetëm të realizuar nga Premtim Jakupi, pas bashkëveprimit maestral me Gentrit Duriqin.

Një turk do ti stërvitë llapjanët

KF Llapi ka arritur të angazhoj në kuadër të stafit teknik, trajnerin kondicional nga Turqia, Mustafa Serdar Basaran i cili ka një karrierë tejet të pasur, pasi ka qenë në shumë klube të mëdha në Turqi.

Të funditë

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
loading...