KF Skenderbeu

Elezi shkëlqeu në fitoren ndaj Partizanit

Rifillimi i sezonit në superligën shqiptare, mbrëmë solli një super duel, ku u takuan Partizani dhe Skënderbeu, ndërsa dy ekipet dhuruan shumë spektakël dhe gola, pasi dy skuadrat e dëshironin shumë fitoren Njëkohësisht ky ishte...

Ferati shënoi golin e parë me Partizanin dhe të parin si profesionist (VIDEO)

Partizani e rinisi sezonin i paprekur nga COVID-19, por i pashëruar nga ai “virus” që po e bën kampionatin e të kuqve gjithnjë e më zhgënjyes. Në sfidën përmbyllëse të javës së 27-të të Superiores, skuadra e...

Skenderbeu mund Partizanin (VIDEO)

Mbyllet takimi mes Partizanit dhe Skënderbeut në “Selman Stërmasi”, i vlefshëm për javën e 27-të në Kategorinë Superiore. Skuadra e Dajës ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në kryeqytet, duke triumfuar me rezultatin 2-1....

Vdes talenti 18-vjeçar i Skënderbeut

Një ditë e zezë për futbollin shqiptar. Futbollisti i akademisë së KF Skënderbeu, Dorian Tahirllari, është ndarë nga jeta. 18-vjeçari para më shumë se një viti zbuloi se vuante nga tumor malinj në stomak, shtyllën...

Skënderbeu i hap rrugën Tiranës, mposht Kukësin (VIDEO)

Kukësi nuk ia ka dalë as në Korçë ndaj Skënderbeut, teksa tu mposhtën me rezultatin 2-1. Mesa duket tashmë shpresat e verilindorëve për titull kampion...

Në Shqipëri anulohen aktivitetet sportive deri më 3 prill

Konfirmimi i dy rasteve të para me Coronavirus në Shqipëri, e ka detyruar qeverinë të mbyllë të gjitha institucionet arsimore dhe të mos lejojë grumbullimin e njerëzve në aktivitetet sportive të paktën deri më 3 prill.

Tirana në marshin e pestë, u ikë konkurrentëve

Tirana fiton 0-2 ndaj Flamurtarit në Vlorë dhe ka  përfituar nga hapat e gabuar të Kukësit dhe Partizanit, kështu që ka bërë një hap të madh drejt titullit të 25-të kampion. Fitorja pa shumë...

Skënderbeu fiton në “foto-finish”, Laçi pa probleme

Një gol në sekondat e fundit të shtesës i Blerim Krasniqit i dha tre pikë të arta Skënderbeut të Ilir Dajës që mposhti në “Loro Boriçi” me rezultatin 1-0 Vllazninë duke iu larguar rrezikut të zonës play-out....

Elezi, shkupjani tjetër që po sundon në Shqipëri

Pavarësisht vështirësive të shumta që ka skuadra e Skënderbeut, po vazhdon të paraqitet denjësisht në Superiore. Madje duke ndalur edhe hapin e bardhebluve që drejtohen nga ana e Egbos dhe që deri në këtë moment, nuk e...

Skënderbeu vazhdon ritmin e fitoreve (VIDEO)

Një ndeshje e luftuar nga të dy ekipet por që në fund nxjerr fitues Skënderbeun. Mjafton goli i Dejvi Bregut në minutën e 89-të që korçarët të marrin 3 pikë të rëndësishme.

Të funditë

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
loading...