KF Tirana

“Gol pas Goli” dyshime për trukim, kërkohet hetim i ndeshjes Bylis-Tirana

Hije dyshimi për trukime janë hedhur në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, në përfundim të gysmëfinales së parë të Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, teksa moderatori Gjergj Stefa, por edhe të ftuarit Migen Memelli,...

Tirana dhe Kukësi kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja midis Besëlidhjes dhe Tiranës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Kupën e Shqipërisë. Bardheblutë arritën të kualifikohen në fazën tjetër të këtij kompeticioni, pasi në ndeshjen e parë në...

Mici refuzon Shkëndijën dhe Tiranën për Superligën Turke!

Zbulohet arsyeja se përse Gledi Mici nuk pranoi ofertën e Shkëndijës së Tetovës për rinovimin e kontratës ndërsa Tirana klubi i interesuar për të rikthyer mbrojtësin anësor në Kategorinë Superiore u tërhoq nga gara për shkak të...

Tirana rikthehet te suksesi, tre gola për të thyer Vllazninë në klasike

Tirana është aty dhe rrugën drejt titullit kampion nuk e ndalon dot ajo humbje ndaj Teutës, pasi bardheblutë ditën e sotme e kanë ritreguar forcën e tyre, të cilën dikush mund të mendonte se e kishin humbur.

Ndizet lufta për titullin kampion, Tirana ‘zhytet’ në Durrës (VIDEO)

Teuta ka mposhtur kryesuesit e Tiranës me rezultatin 1-0 në kryendeshjen e javës së 29-të të Kategorisë Superiore. Vendimtar goli i Emiljano Vilës, i cili i ka dhënë një “asisit” Kukësit, duke rihapur kampionatin dhe...

Super lajm, Partizani – Tirana do të luhet me tifozë

Lajm i mirë për tifozët! Deri i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës mund të luhet me tifozë. Kjo është pohuar nga vetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Ky i...

Kapiteni Hoxha te Tirana? Fati i portierit vendoset ne dy ditët e ardhshme

Rezultate negative ne kampionat, pozicion aspak komod ne klasifikim dhe ndër te tjera e gjejnë veten mes një lumi thashethemesh se kapiteni i tyre Alban Hoxha mund te jetë pjesë e Tiranes, ky është Partizani sot.

Nijas Lena në Tiranë, oferta nga disa klube

Nijas Lena është një emër i njohur për futbollin shqiptar. Mesfushori 33-vjeçar spikati me skuadrën e Teutës, Flamurtarit dhe Kukësit, ndërsa së fundmi ishte pjesë e Struga Lum në Maqedoni. Arriti të shënonte 3 gola në 19...

Gledi Mici i Shkëndijës mundë të vishet bardheblu

Një nga futbollostët që ka lënë shenjë te Tirana, është Erion Hoxhallari. Ai po luan sezonin e 8-të me Tiranën, teksa kontributi i tij për të vënë “qershinë mbi tortë” është i padiskutueshëm. Titulli i 25-të kampion...

Tirana e Kukësi vazhdojnë me të njëjtin ritëm

Ka përfunduar edhe java e parë e fazës së katërt në Superiore ku ka pasur disa rezultate interesante. Vlen të përmendet fakti se janë shënuar 18 gola në 5 takimet e zhvilluara, ku Laçi-Vllaznia...

Të funditë

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
loading...