KM Liria

Mundësit e klubit Liria u kthehen përgatitjeve

Pauza e gjatë shkaku i Covid-19 është pas nesh, ndërsa mundësit e KM Liria prej sot u janë kthyer përgatitjeve. Një pjesë e tyre, të udhëhequr nga trajnerët Sufijan Ismaili dhe Sedat Baftiu,...

Ish-mundësi Berat Vrenezi gëzon 200 familje në prag të Bajramit

Klubi i Mundjes Liria ka vite me radhë që përveq se është kampion i pa konkurrencë, zhvillon edhe shumë aktivitete të ndryshme në vendin tonë, e ndër to edhe aktivitete humanitare. Këtë më së...

KM Liria, kampion në mundje, kampion për humanizëm

Në një periudhë shumë të vështirë për shoqërinë kur po përballemi me virusin Corona dhe krizën globale, e në vigjile të muajit të shenjtë të Ramazanit, klubi i mundjes "Liria" me anëtarët e saj dhe dashamirët tjerë,...

KM Liria kampione shtetërore për seniorë dhe kadetë

Në qytetin e Prilepit sot u organizua Kampionati Shtetëror i Maqedonisë së Veriut në mundje për seniorë dhe kadetë, ku përsëri nuk ndodhi “asgjë e veçantë” dhe KM Liria, pothuajse ngjashëm si edhe vitet e kaluara, u...

Liria fitoi çmimet kryesore në laureatët e mundjes

Federata e mundjes e Maqedonisë së Veriut sonte shpalli më të mirët për vitin 2019, me ç'rast klubi i mundjes “Liria” sundoi këtë manifestim duke fituar shumë shpërblime individuale dhe ekipore. Në konkurrencën e...

Mundësit e KM Liria përsëri kampion

Sot në palestrën sportive të SHMA “Zef Lush Marku” në Shkup është mbajtur kampionati zgjedhor për seniorë e kadetë, ku pjesëmarrës ishin të gjitha klubet që garojnë në konkurrencë shtetërore. Edhe këtë vit në...

Të funditë

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...