La Liga

Athletic Bilbao në lot, aksidenti i merr jetën futbollistit 23-vjeçar

Athletic Bilbao e nisi vitin 2021 me një fitore në shtëpi. Ekipi bask mposhti 1-0 Elche ditën e djeshme. Goli i Iker Munian vendosi takimin, por festa e Athletic është prishur nga një lajm tronditës.

Messi do të arrijë një rekord të ri personal

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, do të arrijë një rekord personal të ri në ndeshjen kundër Hueca në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas. Sulmuesi argjentinas me këtë paraqitje do të arrijë...

Këto janë ndeshjet interesante që do të zhvillohen sot

Përveç Premier Ligës, që nuk njeh pushim, ditën e sotme (2 janar), do të ndezin “motorrët”edhe 2 nga 5 ligat e tjera më të forta në botë. Bëhet fjalë për Bundesligën dhe...

BOMBA E JANARIT! Ylli i madh i Bayern Munichut po transferohet tek Barcelona

Barcelona synon ta marrë sulmuesin e Bayern Munichut. Barcelona është duke shikuar nga afër mundësinë e transferimit të Bayern Munichut, Kingsley Coman. Sipas Don Balon, katalunasit e shohim gjermanin si alternativë...

Po ndodh çmenduria e vitit: Griezman transferohet në Serie A

Antoine Griezman transferohet në Serie A. E ardhmja e Antoine Griezmann tek skuadra e Barcelonës duket se i ka ditët e numëruara pasi një transferim i tij tek gjiganti i Juventusit është duke u...

E PAPRITUR? Messi i jep Barcelonës lajmin thjeshtë “FANTASTIK”

Lionel Messi shfrytëzoi ditën e tij të pushimit sot për të shkuar për më shumë trajtim në Ciutat Esportiva de Sant Joan Despí për dëmtimin e tij në kyçin e këmbës që e ka mbajtur...

Zidane dhe Perez kanë vendosur Nuk ka merkato dimri te Reali. Do të bëhet kjo blerje e BUJSHME gjatë verës

Ndërkohë që shumë skuadra mezi presin hapjen e merkatos së janarit, për të bërë riparimet e nevojshme, te Reali i Madridit nuk kanë ndërmend të angazhohen aspak këtë dimër, si për afrime ashtu edhe për...

BOMBË! Koeman vetë shpall “Në Janar këto lojtar do të largohen nga Barça”

Ronald Koeman flet për daljet e mundshme të Barcelonës. Merkatoja e Janarit është duke ardh dhe me siguri do të fillojë me shumë veprime me shumë klube që planifikojnë riparime të mëdha.

BOMBË! Zidane dhe Perez marrin vendimin E PAPRITUR dhe të madh për merkaton e Janarit

Real Madrid nuk do të bëjë blerje në afatin kalimtar të janarit. Trajneri i ekipi Zinedine Zidane nuk ka kërkuar ndonjë përforcim të ri në skuadrën e tij për pjesën e mbetur të...

E PAPRITUR! Messi godet Barcelonën rëndë me këto fjalë

Lionel Messi është ende i mërzitur për largimin e Luis Suarez nga Barcelona, duke e përshkruar atë si një vendim ‘të çmendur’. Suarez u konsiderua suficit nga trajneri i ri Ronald Koeman dhe u...

Të funditë

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus.

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...

Mesut Ozil pranë kalimit në Turqi

Mesfushori turko-gjerman i Arsenalit, Mesut Ozil duket se nuk është më në planet e trajnerit Mikel Arteta dhe nuk ka pothuajse asnjë aktivizim të...

Real Madrid eleminohet nga Super Kupa e Spanjës, Barcelona finalen do e luajë ndaj Bilbaos (VIDEO)

Real Madrid nuk do të jetë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Madrilenët janë mposhtur 1-2 në gjysmëfinale ndaj Athletic Bilbao. Me këtë rezultat...