Mundje

Vret veten sportistja 22-vjeçare, pas shumë fyerjeve në rrjetet sociale

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit ditën e djeshme. Mundësja japonezja Hana Kimura, ka vrarë veten në moshën 22-vjeçari pasi u tall dhe fye përmes rrjeteve sociale. Ajo kishte vuajtur nga depresioni...

Ish-mundësi Berat Vrenezi gëzon 200 familje në prag të Bajramit

Klubi i Mundjes Liria ka vite me radhë që përveq se është kampion i pa konkurrencë, zhvillon edhe shumë aktivitete të ndryshme në vendin tonë, e ndër to edhe aktivitete humanitare. Këtë më së...

KM Liria, kampion në mundje, kampion për humanizëm

Në një periudhë shumë të vështirë për shoqërinë kur po përballemi me virusin Corona dhe krizën globale, e në vigjile të muajit të shenjtë të Ramazanit, klubi i mundjes "Liria" me anëtarët e saj dhe dashamirët tjerë,...

Kampioni Olimpik Tërstena mësoi të rinjtë në “Luaj Fer”

Nën moton "Luaj Fer" në ambientet e KM Ballkanec, u mbajt një stërvitje e përbashkët nga tre klube të mundjes, në prani të kampionit olimpik Shaban Tërstena. Qëllimi i kësaj ngjarjeje sportive ishte njoftimi,...

Humbje e madhe për sportin, vritet mundësi shqiptar

Kanë mbetur dy persona të vrarë mbrëmë në një kazino në Bllacë të Shkupit. Policia ka njoftuar për rastin duke thënë se persona të maskuar me armë kanë ndërhyrë për grabitje. Nga sulmi kanë...

Vejseli, Sopa dhe Prizreni nisin evropianin në Itali

Kryeqyteti italian, Roma është foleja që ka mbledhur mundësit më të mirë nga mbarë Evropa, aty ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i mundjes për sendorë.  Në këtë garë mjaft interesante, kemi tre përfaqësues shqiptar, duke filluar...

Çairi me sallë për basketboll, sporte luftarake dhe pishinë të mbyllur

Një nga Komunat ku sporti dhe sportistët ndër vite kanë sjellë rezultate të mëdha nga garat vendore dhe ato ndërkombëtare, është pikërisht Komuna e Çairit. I pari i kësaj Komune, Visar Ganiu sot ka realizuar një takim...

Mundësit e KM Liria përsëri kampion

Sot në palestrën sportive të SHMA “Zef Lush Marku” në Shkup është mbajtur kampionati zgjedhor për seniorë e kadetë, ku pjesëmarrës ishin të gjitha klubet që garojnë në konkurrencë shtetërore. Edhe këtë vit në...

Të funditë

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
loading...