NBA

REKORD: Antetonkoumpo firmos kontratën më të madhe në histori të NBA

Ylli i Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, ka firmosur kontratën më të madhe në histori të NBA-së. Antetokounmpo ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare të vlefshme 228.2 milionë dollarë. Detajet e kontratës për ESPN-në i ka konfirmuar...

Kush është Deni Avdija, basketbollisti me rrënjë nga Kosova që ishte pjesë e draftit në NBA?

Gjatë të mërkurës mbrëma ka përfunduar zgjedhja e draftit 2020 në NBA, ku klubet kanë bërë zgjedhjet e tyre nga 60 lojtarë sa ishin. Drafti i këtij viti në NBA është mbajtur në formë...

Ylli i ri i NBA-së, Avdija e bën Kosovën Serbi

Basketbollisti 19-vjeçar nga Izraeli, Deni Avdija, ka ngjallur reagime, me deklaratën e tij pasi u zgjodh për nga Wizards për ta vazhduar karrierën në NBA, pasi e bëri Kosovën Serbi kur tregoi se babai i tij ishte...

E PABESUESHME, James Harden refuzon kontratën me 50 milionë dollar në vit

Në NBA dje ka filluar afati kalimtar i transferimeve. Vëmendja kryesore në këtë fillim të afatit kalimtar është tek basketbollisti I Houston Rockets, James Harden. Gazetari i njohur i NBA, Adrian...

LeBron James uron Bidenin president të SHBA-së, ky është mesazhi (FOTO)

Basketbollisti më i mirë në NBA, LeBron James ka bërë një postimi interesant para pak çastesh në llogarinë e tij zyrtare në Facebook. Me rastin e shpalljes së Joe...

A e dini që një goran nga Kosova mund të luajë në NBA?

Për dallim nga vendet tjera të ish-Jugosllavisë, vetëm Kosova nuk ka ende përfaqësues të saj që luan në NBA. Mirëpo, në një të ardhme të afërt, një basketbollist me prejardhje nga vendi ynë mund ta prek ligën më...

Lakers-at marrin fitoren e dytë në finalen ndaj Miamit (VIDEO)

Los Angeles Lakers kanë vazhduar shkëlqimin edhe në finalen e madhe të NBA-së. Skuadra nga Kalifornia ka marrë edhe fitoren e dytë në finale, teksa ka mposhtur Miamin me 10 pikë diferencë 124:114. LeBron James dhe Anthony Davis kanë vazhduar...

Miami në finale, Lakers merr epërsinë ndaj “raketave”

Miami Heat është kualifikuar në finale të konferencës lindore dhe gjysmëfinalen e përgjithshme. Skuadra e Erik Spoelstras shënoi fitore 103-94 përballë Milwaukee Buck, që u paraqitën pa yllin Giannis, i cili u lëndua në...

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit amerikan të basketbollit është 31 qërshori. Në këtë ditë duhet të nisin sfidat, ndërsa sezoni i rregullt duhet të mbyllet...

Basketbollisti i Dallas Mavericks, Doncic u kërkoi falje shqiptarëve (VIDEO)

Ylli i Dallas Mavericks, Luka Doncic ka kërkuar falje, pasi ka shpërndarë një video nacionaliste të serbëve, në të cilët këndonin kundër shqiptarëve. Ai gjatë ditës së djeshme, shpërndau një video në Twitter, në...

Të funditë

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
loading...