Real Madrid

Manchester United dhe Real Madrid në garë për Demir

“Djajtë e Kuq” dhe “Galaktikët” e dëshirojnë yllin adoleshent. Manchester United dhe Real Madrid janë duke u bërë gati t’i hynë garës për shërbimet e talentit të Rapid Wienna Yusuf Demir, raporton “Defensa Central”.

E PABESUESHME! Hazard po largohet nga Real Madrid??? Ja kush e rrëmben lojtarin

Eden Hazard do të kërkonte largimin nga klubi vetëm nëse Zinedine Zidane nuk është më pjesë e “Los Blancos”. Belgu është duke u lënduar shpesh, ndërsa në asnjë moment në “Santiago Bernabeu” nuk ka...

‘Çmendet’ Reali

Real Madridi mesa duket ende nuk ka hequr dorë nga transferimi i yllit të PSG-së, Kylian Mbappe. Francezi ka refuzuar rinovimin me “Parisienët” dhe është i hapur për sfidën e re, derisa kontrata i...

As Real Madridi, as Juventusi, Pogba kalon te gjigantët e Europës

Mesfushori francez, Paul Pogba do të largohet nga ekipi i Manchester United dhe diçka e tillë nuk është më sekret, transmeton Periskopi. Pogba dëshironte të largohej drejt Real Madridit, por nuk mori asnjë ofertë...

Jose Mourinho ia ka vënë syrin futbollistit të Realit

Mourinho e do Militaon në Tottenham. Tottenhami është i interesuar për ta transferuar mbrojtësin e Real Madridit, Eder Militao. 22-vjeçari nuk ka luajtur shumë që kur i është bashkuar Madridit nga...

E KRYER! Ylli i madh e ul pagën dhe nënshkruan me Real Madrid

Gjesti i mrekullueshëm i Luka Modricit, ndihmon klubin në kohë krize. Real Madrid po diskuton me yllin e tyre të skuadrës, Luka Modric, për një rinovim të kontratës. Mundo Deportivo raporton...

BOMBA E MËNGJESIT! Sergio Ramos tek gjiganti Anglez

Sergio Ramos mund të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar veror. Kapiteni i Los Blancos është futur në vitin e fundit të kontratës me Realin dhe ende nuk ka një marrëveshje për vazhdimin...

Alaba – Real Madrid vjen lajmi krejtisht i PAPRITUR… Ja çfarë po ndodh

Real Madridi ka ndalur përkohësisht bisedimet me mbrojtësin e Bayern Munich, David Alaba. Pagat e lartë të futbollistit austriak ka ndikuar te “Los Blancos”. Kontrata Alabas me Bayernin përfundon në qershor dhe ai nuk...

LAMTUMIRË MARCELO! Real Madridi ka gjetur zëvendësimin

Skuadra e Real Madridit tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e yllit të madh. Mbrojtësi i Sporting Lisbon, Nuno Mendes, është bërë njëri nga objektivat kryesorë të Real Madrid për mbrojtjen. Real...

Pesë klube duan David Alaba,por ëndrra e tij është…

David Alaba nuk do të rinovojë me Bayern Munich, që ka vendosur ta mbajë mbrojtësin deri në fund të kontratës dhe më pas ai do të largohet me parametra zero. Kërkesat ekonomike të menaxherit...

Të funditë

Mesut Ozil pranë kalimit në Turqi

Mesfushori turko-gjerman i Arsenalit, Mesut Ozil duket se nuk është më në planet e trajnerit Mikel Arteta dhe nuk...

Real Madrid eleminohet nga Super Kupa e Spanjës, Barcelona finalen do e luajë ndaj Bilbaos (VIDEO)

Real Madrid nuk do të jetë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Madrilenët janë mposhtur 1-2 në gjysmëfinale ndaj Athletic Bilbao. Me këtë rezultat...

Kumbulla me mesazh për derbin, “Ne jemi gati”

Mbrëmjen e nesërme, në orën 20:45 do të luhet supersfida mes Lazios dhe Romës, e vlefshme për javën e 18-të në Serie-A. Në këtë derbi...

Tetovari që refuzoi Shqipërinë për Zvicrën

Nedim Bajrami rrëmbeu skenën në sfidën e Kupës së Italisë ndaj Napolit, duke i shënuar 2 gola skuadrës së Gatuzos. 21 vjeçari ka lindur...

Milani gati për transferin e radhës

Mesfushori i Torinos, Soualiho Meite, është gjithmonë e më pranë Milant. Sipas raportimit të gazetarit italian Fabrizio Romano, tashmë ka mbetur vetëm të gjendet...