Ronaldinho

Jetë luksi dhe miliona pasuri, njihuni me 12 futbollistët që përfunduan të varfër (FOTO)

Nga varfëria në pasuri dhe rikthim në origjinë – fatkeqësisht, ky është një trend që përsëritet në botën e futbollit. SunSport ka bëtë një listë prej dhjetë futbollistëve të njohur, të cilët i shpenzuan milionat...

Ronaldinho reagon pas lirimit: Topi është…

Ronaldinho theu heshtjen pas mbarimit të dënimit në Uruguai. Legjenda e Brazilit ka prezantuar filmin e tij dokumentar dhe ka zgjedhur të flasë dhe për vështirësitë e kaluar në shtetin tjetër amerikano-jugor që ishte i burgosur.

Ronaldinho është liruar nga burgu

Pas pesë muajve në arrest shtëpiak në Paraguai, ish-futbollisti brazilian, Ronaldinho është liruar dhe mund të kthehet në shtëpi në Brazil. Ronaldinho, së bashku me vëllain e tij Roberto Assis, u arrestuan...

Rrëfehet Ronaldinho pas arrestimit

Ronaldinho ka folur hapur për herë të parë për muajin e kaluar në burg dhe se si e kaloi kohën duke luajtur futboll dhe nënshkruar autografe. Legjenda e futbollit thotë se po lutet për...

Tifozët e Barçës zgjedhin 30 legjendat, ja ku radhitet Messi

Lista e lojtarëve legjendarë që kanë luajtur për Barcelonën gjatë viteve është e gjatë, mirëpo radhitja e tifozëve të këtyre legjendave ka ngjallur një debat të madh në rrjete sociale, pasi që shumë tifozë...

Messi do të paguaj 4 milion euro, për ta nxjerrë nga burgu Ronaldinhon

Ronaldinho ishte në kulmin e karrierës së tij në Barcelona, kur Lionel Messi mori shansin e parë në skuadër, i cili tani është një nga lojtarët më të mirë në botë. Messi nuk harron se...

Dalin pamjet e para të Ronaldinhos në burg

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho, është fotografuar i buzëqeshur në një burg të Paraguait, ku është duke u mbajtur për hyrje të jashtëligjshme në shtetin e Amerikës Jugore me pasaportë të falsifikuar.

Ja se si u arrestua Ronaldinho (VIDEO)

Ronaldinho dhe vëllai i tij, Robert Asis janë arrestuar ditën e djeshme në Paraguai, për hyrjen në këtë vend me pasaporta të falsifikuara. Pasi avioni i tuj në Paraguai dhe u përshëndetë me tifozët,...

Të funditë

Lukaku është i pandalshëm, zhbllokon sfidën ndaj Genoa-s (VIDEO)

Romelu Lukaku është njeriu i momentit te skuadra e Interit. Sulmuesi belg ka arritur që të zhbllokojë...

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët (FOTO)

Real Madrid kanë shënuar fitore me rezultatin 1:3 ndaj Barcelonës. ‘El Clascio’ i ka takuar ‘Mbretërve’ të Madridit, të...

​Koeman i nervozuar pas humbjes nga Reali, ja kujt ia drejton kritikat

Barcelona ka pësuar disfatë të hidhur në “El Clasico” kundër Real Madridit duke u mposhtur në “Camp Nou” me rezultat 1-3.

Poshtërsim dhe si lojë fëmijësh, Ajax i shënon 13 gola Venlo në kampionatin hollandez

Ajax ka fituar me rezultatin e thellë 0-13 ndaj Venlo në kampionatin hollandez. Një ndeshje totalisht e dominuar nga kampionët hollandez që...

FORMACIONET/ Manchester United dhe Chelsea ‘luftojnë’ për fitore

Sot (e shtunë) do zhvillohet sfida mes Manchester United-it dhe Chelsea-s, e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierë Ligë-s.
loading...