Sergio Ramos

E KRYER! Ylli i madh e ul pagën dhe nënshkruan me Real Madrid

Gjesti i mrekullueshëm i Luka Modricit, ndihmon klubin në kohë krize. Real Madrid po diskuton me yllin e tyre të skuadrës, Luka Modric, për një rinovim të kontratës. Mundo Deportivo raporton...

BOMBA E MËNGJESIT! Sergio Ramos tek gjiganti Anglez

Sergio Ramos mund të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar veror. Kapiteni i Los Blancos është futur në vitin e fundit të kontratës me Realin dhe ende nuk ka një marrëveshje për vazhdimin...

E BUJSHME: Ylli i Real Madrid drejt largimit

Ditën e djeshme bordi drejtues i Real Madrid u mblodh dhe miratoi buxhetin e vitit 2021, i cili është rreth 600 milionë euro, 300 më pak se duhet të ishte. Si pasojë pritet që...

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, 3 mungesa të mëdha

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Interit. “Los Blancos” do jenë me 3 mungesa të mëdha në duelin e rëndësishëm për Champions League. Qendërmbrojtësit Sergio Ramos dhe...

Ja cilat jan gjashtë ekipet e interesuara për Ramosin

Gjashtë klubet më të mëdha të Premier Ligës kanë treguar interesim për shërbimet e Sergio Ramos, raporton “90min”. Mbrojtësi i Real Madridit ka kontratë deri në fund të sezonit dhe do të fillojë bisedimet...

Liverpooli futet në garë për Ramosin

Kampioni i Anglisë Liverpool synon transferimin e mbrojtësit të Real Madridit, Sergio Ramos. Sipas “Liverpool Echo”, gazetë e afërt me klubin anglez, drejtuesit e klubit janë duke e shqyrtuar mundësin e transferimit të Ramosit.

E BUJSHME! Neymari telefonon Ramosin, ja oferta e jashtëzakonshme që i bëri

PSG po përpiqet ta joshë kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, që të luajë në “Parc des Princes” më 2021. Kjo, sipas gazetës spanjolle “AS”, e cila zbuloi në fillim të kësaj jave se klubi parizien do...

Ronaldo po synon një tjetër rekord me Portugalinë

Cristiano Ronaldo përpos që është shtatë gola që të bëhet golashënuesi më i mirë në garat me kombëtare. Ai po synon edhe një rekord tjetër. Behet fjalë për futbollistin me më së shumti fitore...

E FUNDIT: Real Madridi humbet dy yjet kryesorë para ndeshjes me Interin

Real Madridi është duke u përballur me lëndime të rënda të dyshes Raphael Varane dhe Sergio Ramos para ndeshjes me Interin në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme. Qendërmbrojtësi spanjoll u detyrua...

PSG me ofertë të ‘bujshme’ për Ramosin

Sergio Ramos dhe Real Madridi si duket janë çdo herë e me afër të ndajnë rrugët. Edhe pse kapiteni ka treguar që dëshiron të mbetet të ‘Santiago Bernabeu’, akoma nuk është e qartë nëse...

Të funditë

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...