Superliga Kosove

Zyrtare: Qeveria vendosi a do të ketë tifozë në stadiume

Qeveria e Kosovës sot ka publikuar masat e reja kundër koronavirusit. Në masat e reja të Qeverisë, është bërë e ditur se nuk lejohen tubimet mbi 50 persona. Me këtë pikë i...

Dukagjini edhe zyrtarisht bie nga Superliga e Kosovës

Humbja 1:3 e Dukagjinit nga Gjilani ishte ndeshja e fundit që ekipi klinas e luajti duke pasur ende matematikisht gjasa për mbijetesë. 7 xhiro para fundit, Dukagjini më nuk ka gjasa për...

Drita ruan distancën me Ballkanin dhe Prishtinën

Xhiroja e 26-të e Superligës së Kosovës ka dhënë një dhuratë të madhe për Dritën. Drita është liderja e tabelës së Superligës së Kosovës, me katër pikë më shumë sesa Prishtina.

S’gabojnë Drita dhe Gjilani

Drita e Gjilanit ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj modestëve të Vushtrrisë, duke siguruar fitoren e pestë radhazi në kampionat, rezultate këto që e mbajnë në krye të renditjes me ...

Nuk gabon Drita, thellon distancën me vendin e dytë

Drita e Gjilanit vijon të konfirmohet si pretendentja kryesore për të fituar titullin kampion në IPKO Superligën e Kosovës, teksa pasditen e sotme bëri detyrën në shtëpi përballë Ferizajt, duke fituar me rezultatin 2-0.

Shijojeni super golin e shkupjanit Kerim ndaj Prishtinës (VIDEO)

Shkupi gjithmonë ka nxjerrë shumë futbollistë me përvojë, ndërsa një nga ta është Vildan Kerim, futbollisti I cili ka një përvojë të madhe jo vetëm me ekipet nga Maqedonia e Veriut, por edhe në Turqi.

LAJMI I FUNDIT: Gjyqtari i Superligës kosovare infektohet me koronavirus

Pandemia COVID-19 vazhdon të jetë prezente në Kosovës, raporton Zeri.info. Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Ilir Mehmeti, ka rezultuar pozitiv në testin e dytë me “Covid-19” pasi që në testin e parë të bërë ...

Drita përsëri lider, pa problem kalon edhe “minatorët”

Me rezultat 2-0, Drita e ka mposhtur Trepçën ’89 në udhëtim, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mysafirët e nisën më mirë sfidën në kërkim të golit dhe arritën ta...

Ballkani rrëshqet edhe me Flamurtarin

Ballkani nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim pa gola në duel me Flamurtarin. Ndeshja ishte e fortë dhe me raste, sidomos nga ana e Ballkanit që goditën edhe shtyllën. Rastin e parë...

Prishtina pa “mëshirë”, deklason Ferizajin me 8 gola

Skuadra e Prishtinës është treguar e pamëshirshme ndaj Ferizajit, duke e mposhtur me rezultat të lartë 8:1.  Ndeshja nuk pati shumë histori, me kryeqytetasit që ishin mëse të përgatitur për këtë sfidë të zhvilluar në ‘Fadil Vokrri’....

Të funditë

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të...

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...
loading...