Valencia

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur Thomas Paerty pikërisht në fundin e merkatos së kaluar, ka përfituar nga koha shtesë e...

Barca e shpejtë, gjeti zëvendësuesin e Suarezit

Ndryshime te Barcelona, shumë ndryshime. Pas ardhjes së Ronald Koeman në stolin e Barças në vend të Quique Setién, Lionel Messi njoftoi drejtuesit se dëshiron të largohet nga Barça. Ndërsa, Luis Suarez nuk dëshiron të largohet na klubi, por Koeman ia bëri...

Skuadra e njohur evropiane nxjerr në shitje të gjithë lojtarët, shkak kriza financiare

Skuadra shumë e njohur i ka vendosur në shitje të gjithë lojtarët, pasi është në krizë të madhe. Valencia ka vendosur në shitje të gjithë lojtarët e skuadrës, përjashtim Jose Gaya, shkaku i krizës...

ZYRTARE: Villarreal kompleton dy transferime nga Valencia

Ish-mesfushori i Arsenalit Coquelin ka nënshkruar një marrëveshje katër vjeçare me Villarreal, pasi ka kaluar dy sezone e gjysmë me Valencian. Francezi u shpreh tejet i lumtur për aventurën e re, derisa transferimi i...

Valencia me trajner të ri

Valencia ka emëruar Havi Garsian në krye të pankinës. Lajmi u publikua nga “Los Che” në faqen zyrtare të klubit. 50-vjeçari ka firmosur për dy sezone si trajner i Valencias.

Në Spanjë thonë e kryer, Bardhi te Valencia

Futbollisti shqiptar i Levantes, Enis Bardhi është shumë afër transferimit te rivali i qytetit Valencia,  kështu pretendojnë mediat spanjolle. Sipas "futbolistos.es", shkupjani Bardhi do të shkojë te Valencia si një zëvendësim i kapitenit Dani Parejo, i cili...

Si do të dukej tabela në La Liga pa VAR? (FOTO)

Real Madrid sigurisht që do të renditej në vendin e parë, nëse nuk do të kishte VAR në Spanjë, shkruan "AS" në edicionin e sotëm, i cili bëri një krahasim se si do të dukej tabela nëse nuk do të...

ZYRTARE: Valencia shkarkon trajnerin

Trajneri i Valencias Albert Celades është shkarkuar nga puna pasi një seri rezultatesh të këqija duke fituar vetëm dy ndeshje nga 13 sosh në të gjitha garat. Klubi ka konfirmuar se Voro Gonzalez do...

Valverde pëlqehet nga klubi i njohur, gati t’i dhurojnë pankinën

Ernesto Valverde qëndron pushim prej 13 janarit të këtij viti, datë kur u shkarkua nga drejtuesit e Barcelonës. Trajneri spanjoll fitoi dy tituj kampionë, një Kupë Spanje dhe një Superkupë si trajner i skuadrës katalanase.

Valencia e bëri “sefte” me fitoren e parë pas kthimit (VIDEO)

Valencia gjeti fitoren e parë pas rinisjes së sezonit, duke harruar shumë shpejt “shuplakën” që mori nga Real Madridi pak ditë më parë. Ekipi i drejtuar nga Albert Celades mposhti 2-0 Osasunan në “Mestalla” dhe rrit optimizimin...

Të funditë

BOMBË! Sapo erdhi te Manchester United, Donny Van de Beek i befason të gjithë me skuadrën e re?

Donny Van de Beek u afrua me shumë bujë në afatin kalimtar të verës nga Manchester United.

Pas largimit të Jovicit, Zidane merr vendimin e madh dhe të papritur…

Zinedine Zidane e ka bllokuar largimin e këtij lojtari. Martin Odegaard mund të jetë zgjidhja e gjashtë për mesfushën...

Buzëqeshin Pirlo e Juve, marrin lajmin fantastik para super derbit të Italisë

Andrea Pirlo mund të jetë i lumtur me lajmet e fundit të stafit mjekësor të Juventus. Juventus do të...

BOOOOM SHPËRTHEN BOMBA! Tani më ska dilema, Ronaldo do ta djersë vetëm këtë fanellë

Ronaldo i hapur për rinovimin me Juventusin deri në vitin 2023. Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është i hapur që të rinovojë kontratën deri në...

Bellasica ia rrëmben Vardarit talentin shqiptar

Ka vazhduar trendi i largimeve nga KF Vardar. Në fakt nga klubi nuk po largohen vetëm lojtarët titullarë, por njëkohësisht edhe lojtarët nga akademia. Së...