Talenti 18 vjeçar i Renovës Ebibi, dëshiron tri pikë ndaj Shkëndijës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Nesër në ora 13:30, në kuadër të javës  të 11-të të LPFM në Tetovë, do të luhet derbi i qytetit midis Renovës dhe Shkëndijës.

Të dy skuadrat kanë nevojë për më pikët, Renova që të shpëtojë nga fundi i tabelës sa më shpejt të jetë e mundur, ndërsa Shkëndija të mbetet në krye të tabelës së ligës.

Në ndeshjen e nesërme kundër Shkëndijës, strategu Bujar Islami pritet t’i japë një shans lojtarit të ri sulmues Festim Ebibi, një prej të rinjve më të talentuar që është vetëm 18 vjeç.

“Sigurisht që është sfidë të luash në një ndeshje si kjo. Ne jemi të përgatitur maksimalisht në të gjitha aspektet. Ne e dimë shumë mirë se çfarë cilësie ka Shkëndija. Nga ana tjetër, ne si ekip kemi synimet dhe ambiciet tona, nuk është sekret që Renova do të shkojë për tre pikët nesër, ne shpresojmë që të jemi në gjendje t’i fitojmë ato,” tha i riu Ebibi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -