Tashmë dihet se Messi ku do të pensionohet?

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Giuseppe Marotta ka shuar shpresat e tifozëve të Inter. Shefi ekzekutiv i Inter, Beppe Marotta nuk është kursyer të jap komentet e tij lidhur me thashethemet që transferojnë Lionel Messin tek Inter.

Zyrtarisht gjashtë herë lojtari më i mirë në botë thuhet të jetë i pakënaqur me bordin drejtues të Barcelonës, duke bërë kështu që ai të lidhet me Inter.

Por, Marotta e di se një gjë e tillë do të jetë thuajse e pamundur për Inter dhe iu ka bërë me dije të gjithëve se argjentinasi do të pensionohet në ‘Camp Nou’.

“Duhet të jemi real, është diçka utopike. Të gjithë do të donin ta kenë atë, por do të tregonte mosrespekt të ushqejmë fantazitë, dhe këto thashetheme janë fantazi”, ka thënë Marotta.

“Ne duhet të kthehemi në realitet, duke ditur se Messi është lojtar i madh, por ai është te Barcelona. Ai është në kushte perfekte. Mendoj se do ta mbyll karrierën aty”, ka shtuar shefi ekzekutiv i Inter.

Ditë më parë është raportuar se Inter është gati të paguajë pagën prej 50+ milionë euro në vit për Messi, por këto mbesin vetëm në rrafshin e spekulimeve

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -