Të dielën derbi Shkëndija – Shkupi, dy ekipet me mungesa

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Këtë fundjavë, pas një pauze dy javore, rikthehen ndeshjet në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, me përballjet e javës së 12-të. Me këto ndeshje fillon raundi i dytë, ndërsa ndeshja kryesore është ajo në Tetovë ku takohen Shkëndija që mban pozitën e parë në tabelë dhe Shkupi i dyti, shkruan Albsport.mk.

Kur jemi te derbi i të dielës në mes Shkëndijës dhe Shkupit, duhet potencuar se këto janë dy skuadrat që në pjesën e parë të kampionatit aktual treguan më së shumti dhe dy skuadrat që ndoshta do të luftojnë për titullin deri në fund. Do të jetë veçanërisht interesante nëse skuadra nga Çairi fiton, përndryshe nëse ndodhë e kundërta, atëherë  Shkëndija do të rritë epërsinë në pesë pikë përpara Shkupit.

Të dy klubet punuan shumë gjatë këtij mini pushimi, Shkupi ishte madje në përgatitje një javore në Dojran. Por skuadra kuqezi nga Tetova ka probleme, pasi që tre futbollistë të saj ishin të angazhuar në ekipin e përfaqësues së Maqedonisë, përkatësisht Bejtullai, Dorievi dhe Totre.

Kur jemi te Shkëndija, le të themi se strategu Ernest Gjoka nuk do të mund të llogarisë në një nga lojtarët e tij kryesorë për duelin me Shkupin, dhe ai është futbollisti nga Sllovakia, Jan Krivak. Ai do nuk do të luajë në këtë derbi sepse ka pesë kartonë të verdhë dhe do të duhet të bëjë pauzë. Ndërsa te Shkupi për shkak të kartonëve të verdhë mungon Ardit Iljazi.

Në ndeshjet tjera takohen:

Të shtunën Boreci – Vardari

Të dielën: Shkëndija – Shkupi, Struga – Renova, Makedonija Gj.P – Rabotniçki, Sileksi – Bellasica, Pelisteri – Akademija Pandevi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -