Të premten pritet vendimi nëse kampionati vazhdon

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Është mbyllur takimi i kreut të FFM-s, z.Muhamet Sejdini dhe përfaqësuesve të klubeve nga Liga e Parë e Maqedonisë.

Sipas burimeve të Alsbsport.mk, mësojmë se në këtë takim janë hapur shumë çështje nëse kampionati dohet të vazhojë dhe si do të mbyllet.

Disa nga klubet kanë kërkuar që ai të vazhdojë dhe të përfundojë në mënyrë të rregullt, ndërsa disa prej klubeve kanë dhënë dhe propozime që ai të luhet në formën e Play-Off dhe Play Out. Por asnjë vendim nuk është marrë, e gjithë kjo shkaku që është zgjatur gjendja e jashtëzakonshme në vend, ndërsa deri më tani nuk është marrë asnjë vendim as nga Minsitria e Shëndetësisë.

Sipas burimeve të Albsport.mk, gjasat janë shumë të vogla që kampionati të vazhdojë, ndërsa sipas gjendjes faktike, Vardari është më gjasa minimale që të merr licencën deri të mërkurën, kështu që i bie Sileksi të përfaqësojë vendin në Ligën e Kampionëve, ndërsa Shkëndija, Renova dhe Shkupi në garat e Ligës së Evropës.

Por gjithsesi për një vendim përfundimtar duhet të presim deri të premten, kur nga Ministria e Shëndetësisë do të dalin me rekomandime të reja lidhur me situatën në vendin tonë nga COVID-19.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -