“Tërmet 8-ballësh” në Shkodër; Vllaznia “masakron” verdheblutë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Para disa vitesh, ndeshja Vllaznia-Elbasani ishin tejet të forta, emocionuese dhe tërësisht të hapura, sa i përket rezultatit. Madje, në atë kohë, kur verdheblutë dolën kampionë, kishte jo pak shkodranë në të ashtuquajturin “Ruzhdi Bizhuta”. Sot, kohët kanë ndryshuar.

Elbasani është në Katgeorinë e Parë, ku mezi mbijeton, ndërsa Vllaznia synon së paku Kupat e Europës. Përballja e kësaj të premteje në “Loro Boriçi”, në kuadrin e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë, ka përfunduar me toren e thellë 8-0 të kuqebluve. Një “tërmet 8-ballësh”, që tregon hendekun gjigant mes palëve, por edhe oreksin e madh të skuadrës shkodrane për të mos toleruar asgjë. Një frymë profesioinalizmi, e futur me siguri nga trajneri gjerman, Tomas Brdaric.

Tashmë, me kalimin e këtij turi, Vllaznia do të mendojë për “klasiken” e futbollit shqiptar, ndaj Tiranës. Bardheblutë janë përforcuar ditën e sotme me ish-kapitenin e tyre, Nevil Dede, ndërkohë që dje u shkarkua Egbo, sepse u mund 1-0 nga Korabi dhe u eliminua kaq shpejt nga Kupa e Shqipërisë. Sa për kronikë, autorët e golave të kuqebluve në toren e sotme Vllaznia ishin: Dilaver 4’, Imeri 16’ (pen), 40’, Dunga 29’, Mandiangu 67’, Çoba 75’, Victor da Silva 83’, 88’

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -