Teuta lidere e Superiores/ “Djemtë e detit” mundën Laçin, Vllaznia-Partizani pa fitues

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Teuta merr kreun e superligës pas fitroes mjaft të rëndësishme që arriti në këtë javë të 26-të përball Lacit n[ “Niko Dovana”, rivali direkt për titullin kampion në këtë sezon.

Merr hak me sa duket skuadra e drejtuar nga Edi Martini ndaj kurbinasve që kishte humbjen e fundit 31 dhjetorin e shkuar. Që nga ajo kohë djemtë e detit nuk njohin rezultate dhe negative dhe dalngadlë arritën në kye të klasifikimit edhe pse golavarazhi e mban në sipër se sa Vllaznia që kanë golavarazhin e njëjtë.

Në një ndeshje kur gjithcka shkonte drejt barazimit, diferencën e bën cilësia e Devi Bregut i cili shënon golin e fitores kur më pak pritej. Në minutën e 77-të u prish balanca e rezultatit në Durrës dhe kaq mjaftoi për t’i dhënë këtë 3 pikërisht kaq të rëndësishëm edhe për moralin durrsakëve.

Ndërkohë dueli tjetër për kreun mes Vllaznisë dhe Partizanit në “Loro Borici” ndahet në barazim 0-0 që pak i shërben secilës skuadër, ndërkohë që ngjeshet akoma grupi i 4 skuadrave në krye të tabelës. Sepse asgjë nuk ka përfunduar java e ardhshme përball Lacin me Vllazninë.

Java e 26-të e Superligës vazhdon ditën e diel me 3 përballjet e tjera, me përballje mjaft interesante si ajo e Tiranës me Apolloninë, Bylisi me Kastriotin dhe Kukësi me Skëndërbeun. Të gjitha këto takime do të keni mundësinë t’i ndiqni drejtpërdrejtë dhe ekskluzivisht në Digitalb.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -