Teuta rikthehet e para, tension dhe spektakël për një pikë te Laçi-Partizani

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Teuta merr vendin e parë, pasi ka mposhtur Kukësin dhe ka përfituar nga barazimi i Partizanit në Lacc. Kurbinasit dhe “demat” u ndanë me rezultatin 2-2 dhe bardhezinjtë e Duros tani rrezikojnë edhe Europën.

Një ndeshje shumë e luftuar, që nisi me një gol të Erald Çinarit. Laçi u përgjigj me Emiljano Mustën shumë shpejt dhe pjesa e parë mbaroi 1-1. Në të dytën Shehu i kurbinasve ndëshkoi portierin Teqja.

Partizani u hodh në sulm dhe pas shumë mundësive ia doli të realizonte golin e barazimit me Stenio Junior. “Demat” u munduan shumë të realizonin edhe golin e fitores, por pa sukses. 2-2 dhe skuadrat ndanë nga një pikë.

TRIUMFI I TEUTËS – Durrsakët janë rikthyer te fitorja, pasi mposhtën skuadrën e Kukësit me rezultatin e pastër 0-2. Teuta e Edi Martinit, pas humbjes me Tiranën, duhet të reagonte me çdo kusht.

Ndeshja është zhbllokuar shpejt, pasi në minutën e 11-të sulmuesi Blerim Krasniqi ka shfryrë duke shënuar një supergol në portën e Tafas. Teuta pati disa raste të tjera, por pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1.

“Djemtë e detit” duhet të shënonin edhe golin e qetësisë dhe ka qenë mbrojtësi Rustem Hoxha, i cili ka ndëshkuar ish-skuadrën e tij dhe ka arkivuar fitoren e skuadrës së tij kundër Kukësit.

KLASIKJA E SHQIPËRISË – U ndërprerë në minutën e 85-të, për shkak të largimit autoambulancës. Pasi u kthye rinisi loja.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -