Tifozi shqiptar i Liverpoolit e ka pagëzuar të birin e tij me emrin e legjendës Gerrard (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Tifozi shqiptar i Liverpoolit nga Kosova, Valon Rexhepi ka pagëzuar të birin e tij me emrin e legjendës së futbollit anglez, Steven Gerrard.

Rexhepi pasionin e tij të madh për klubin anglez dhe ikonën e klubit, Gerrard, ka bërë që t’ia vë emrin të birit të sapolindur, Gerrard Rexhepi.

Valoni për “Dueli Sportiv” ka treguar se këtë vendim e ka pasur të lehtë, pasi është mbështetur edhe nga familja e tij dhe bashkëshortja.

Po ashtu, në rast se foshnja do të ishte vajzë përsëri do të ishte një emër në lidhje me klubin anglez.

Emri do të ishte shkurtesa e himnit të tifozëve “You will never walk alone”, YNWA.

Ky nuk është rasti i parë në Kosovë, pasi edhe një tifoz i Arsenalit ka bërë një gjë tillë më parë.

Në Kosovë, futbolli anglez gëzon popullaritet të madh duke bërë që dashuria e tyre ndaj klubeve angleze të shprehet në këto mënyra. 

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

- Marketing -

Ja kush është ekipi i vetëm që i ka fituar të gjitha ndeshjet e Champions League

Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve.

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla (VIDEO)

Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud. Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i...

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë...

‘Ndizet’ sfida Man United – PSG, shënohet goli i tretë dhe jepet karton i kuq (VIDEO)

Është shënuar goli i tretë në ndeshjen Manchester United - PSG.  Në minutën e 69-të, Marquinhos ka realizuar për...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -