Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë se “Blues” janë afër marrëveshjes me Timo Wernerin.

Sulmuesi i RB Leipzig duket sigurt se do të largohet nga klubi këtë verë dhe ka qenë i lidhur shumë me Liverpoolin në të kaluarën, me lojtarin që raportohet se dëshiron të luajë në drejtimin e Jurgen Klopp.

Megjithatë tani duket si 24-vjeçar do të bëjë një lëvizje drejt Chelseat.

Bild shkruan se lojtari është afër për të rënë dakord për kushtet personale, ndërsa shuma e lëvizjes do të ketë vlerën e pothuajse 60 milionë eurove.

Wernerit do të fitonte më shumë se 10 milionë euro në vit deri në vitin 2025.

Ai ka aktualisht ka një klauzolë lirimi prej 55 milionë euro në kontratën e tij me Leipzig që zgjat vetëm deri më 15 qershor.

Chelsea do të lëviz tani, pasi Liverpooli duket se nuk është i gatshëm ta bëjë të njëjtën gjë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë...
- Marketing -

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...

Sane flet për herë të parë si bavarez: Objektivi është Championsi…

Leroy Sane ka folur për herë të parë si futbollist i Bayern Munchen. Bavarezët zyrtarizuan transferimin e Sanes nga...

Të gjitha ekipet stërvitjet në Ohër dhe Strugë

Pasi që dështoi Sllovenia të jetë një nga destinacionet për përgatitjet verore, kur tani më është bërë traditë që Shkëndija, Rabotniçki dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -