Tirana dhe Kukësi kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja midis Besëlidhjes dhe Tiranës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Kupën e Shqipërisë.

Bardheblutë arritën të kualifikohen në fazën tjetër të këtij kompeticioni, pasi në ndeshjen e parë në “Selman Stermasi” kishin triumfuar me rezultatin e thellë 5-1.

Fillimisht ishin lezhianët që kaluan në avantazh me anë të Gjorgjeviç në minutën e 46-të të takimit.

Mirëpo kur ndeshja po mbyllej me këtë rezultat,në minutën e 92-të, Ernest Muçi barazon rezultatin e krejt takimit.

Edhe ndeshja midis Kukësit dhe Apolonisë ishte pa shumë histori, pasi verilindorët arritën të fitonin me rezultatin e thellë 3-1, duke siguruar edhe kualifikimin në gjysmëfinale. Pas fitores 1-2 në Fier, blutë nuk falën as në “Elbasan Arena”.

Lulaj, Shkurtaj dhe Ethemi ishin autorët e golave për Kukësin, ndërkohë Gjata realizoi golin e nderit për miqtë fierakë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për...
- Marketing -

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -