Tirana miqësore me Juventusin

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Tirana është duke bërë një sezon shumë të mirë, teksa duket më afër se kurrë titullit kampion, që mungon prej disa vitesh në kampin bardheblu.

Ky vit përkon edhe me 100 vjetorin e skuadrës, ku pritet të ketë gjëra shumë të veçanta. Këtë e ka konfirmuar zyrtari i Tiranës, Mario Nikolli, që ka treguar se është biseduar për një miqësore me Juventusin, por tani është vështirësuar gjithçka. “Kam jetuar në Laç dhe kam qenë pjesë e Laçit. Edhe te Skënderbeu kam kaluar shumë mirë dhe isha i lumtur, pasi ishte një ambient shumë i mirë.

Të gjithë e dinë se sa bukur ishte të ishe pjesë e Skënderbeut, ku çdo gjë ishte shumë e mirë. Unë kisha çdo kontakt me UEFA-n aty dhe kam mësuar shumë te bardhekuqtë. Jemi duke punuar për të bërë diçka shumë të bukur, me rastin e 100 vjetorit të klubit. Miqësore me Juventusin? Ka pasur kontakte, por nuk mund të them asgjë tani.

Gjithçka tani vështirësohet për shkak se ndeshjet do të luhen në verë dhe nuk dihet ende. Ka kontakte, por nuk mund të them më shumë.”, u shpreh Nikolli për “Fan Zone”.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë.
- Marketing -

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -