Tottenhami me lëvizje të papritur, ja trajneri i ri i gjigantit Anglez

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Jurgen Klinsmann ka zbuluar se ai është në bisedime për të plotësuar pozicionin e lirë të pozicionit trajner i Tottenham Hotspur.

Spurs e përfundoi sezonin me trajnerin e përkohshëm Ryan Mason, pas shkarkimit të Jose Mourinho në prillin e kaluar.

Klinsmann, i cili ka stërvitur ekipe si Bayern Munchen, Kombëtaren e Gjermanisë si dhe atë të SHBA-ve, ështe gjithasty një legjendë si lojtar edhe te Tottenham dhe ka pranuar për ESPN se ai ka zhvilluar bisedime me kryetarin e Spurs Daniel Levy për marrjen e detyrës, por ai pranoi se ai ende kishte nevojë për të sqaruar disa gjëra.

Klinsmann, i cili kishte dy periudha në klubin e Spurs, duke luajtur 56 ndeshje dhe duke shënuar 30 gola në total, pranoi se ai do të ishte i kënaqur të kthehej edhe si menaxher i skuadrës.

“Tottenham është Tottenham. Ju gjithmonë duhet ta dëgjoni ofertën e tyre dhe për mua, Tottenham do të thotë edhe shumë më tepër,” tha Klinsmann në ESPN.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -