Transfermarkt zbulon dy transferimet e radhës të FC Shkupi!!!

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e FC Shkupi po vazhdon përgatitjet buzë liqenit të Ohrit, në vigjilie të ndeshjeve të para të Ligës së Konferencës, ku përballë do të ketë ekipin e KF Llapit, skuadrë kjo që siguroi evropën përmes Kupës së Kosovës.

Shkupi pas përfundimit të sezonit nuk vazhdoi kontratat me disa futbollistë, ndërsa zyrtarisht ka sjellë katër futbollistë të rink, Fisnik Zukën, Blerton Shejin, Tome Kitanosvkin dhe Kire Markovskin. Gjithashtu kontratë të re i kanë dhënë mesfushorit më të mirë të sezonit të kaluar Freddy Alvarzit nga Kosta Rika, ndërsa pritet të rikthehet në ekip edhe Oumar Doudiaby i cili shpërtheu me paraqitjen e tij te Pelisteri i Manastirit.

Por në transfermark mundë të vërehen edhe dy emra të rinj të cilët nuk janë prezantuar zyrtarisht te FC Shkupi, bëhet fjalë për qendërmbrojtësin Kosntantin Çeshmegjiev i cili vjen nga kampionati boshnjak ku laujti me Velezhin e Mostarit, ndërsa në sulm pritet të jetë anëtari dhe kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë U21 Marko Gjorgjievski, i cili sezonin që lam pas luajti re Radniçki Pirotit në Ligën e Parë serbe.

Deri më tani nga klubi nuk kanë dhënë asnjë njoftim zyrtar nëse këta futbollistë do të veshin fanellën bardhekaltër, edhe pse në transfermarkt tani më ata janë në përbërjen e skuadrës së FC Shkupi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -