UEFA ka vendosur: Barca-Napoli në Nou Camp

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

UEFA ka konfirmuar se ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Napolit do të zhvillohet sipas planit në Camp Nou më 8 gusht.

Liga e Kampionëve rikthehet më 7 gusht me ndeshjet e kthyese të pazhvilluara të 1/8 së finales, ndërsa numri i të infektuarve në Spanjë është shqetësues.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka kërkuar që ndeshja të zhvillohet në Portugali ose në Gjermani, ku do të zhvillohen fazat pasuese të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës, respektivisht.

Mirëpo, UEFA ka konfirmuar se ndeshjet kthyese që kanë mbetur nga 1/8 e finales do të zhvillohen në stadiumet përkatëse, që do të thotë se Blaugranët do të jenë nikoqirë të Partenopei në Camp Nou.“Po e monitorojmë situatën dhe jemi në kontakt me autoritetet kompetente lokale. Ndeshja është caktuar të zhvillohet në Barcelonë, sipas planit”, thuhet në njoftimin e UEFA-s.

Ndeshja e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave, e zhvilluar në San Paolo, kishte përfunduar me rezultat 1-1.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -