UEFA publikon renditjen e klubeve më të mira në histori të Ligës së Kampionëve duke u bazuar në rezultate nga viti 1955 (FOTO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Kur bëhet fjalë për garën më të mirë të Evropës për klube, Real Madrid nuk ka konkurrencë.

Klubi i njohur spanjoll prin si me fitimin e më shumë trofeve (13), po ashtu ata kanë më së shumti ndeshje, si të luajtura ashtu edhe të fituar, barazuar dhe humbura.

Real Madridi po ashtu udhëheq edhe në golat e shënuar, por edhe të pranuar.

Mbretërit kanë luajtur në 51 edicione të Kupës Evropiane dhe Ligës së Kampionëve në total – 11 herë më shumë se rivalët e tyre më të afërt Benfica, pasi kanë 445 ndeshjeve në garën elitare.

Ata kanë 87 ndeshje më shumë se ekipi i renditur i dytë, Bayern München.

Në vendin e tretë janë Barcelona, ndërsa pozitat katër dhe pesë i ndajnë Manchester United dhe Juventus, shkruan UEFA.

Më poshtë i gjeni 20 skuadrat më të mira në 65 vite, duke filluar nga viti 1955 deri më 2020.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

BOOOOOM BOOOM! Arrihet marrëveshja, Odegaard aty ku nuk e keni menduar, drejt gjigantit të Evropës

Klubi londinez, Arsenali ka arritur marrëveshje me Real Madridin për lojtarin norvegjez, Martin Odegaard.
- Marketing -

Sa erdhi është lamtumirë… E pranon Solskjaer “është i pakënaqur”, por nuk do të besoni se ku do të luan Van De Beek

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka pranuar se mesfushori Donny van de Beek nuk është i lumtur te Manchester Unitedi.

SUPER EUROGOL i Ajrullahut në miqësoren ndaj Aleksandria (VIDEO)

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit ka luajtur një ndeshje miqësore me skuadrwn nga Ukraina Aleksandria. Një gol i mrekullueshëm u shënua nga...

“Surpriza e madhe” e shiti verën e kaluar, Reali dëshiron me çdo kusht rikthimin e lojtarit

Reali dëshiron rikthimin e këtij lojtari. Ndoshta mbrojtësi Sergio Reguilon nuk do mbetet edhe për shumë kohë te klubi...

Pritet shkarkimi i Frank Lampard

Lajmet e fundit që vijnë në këtë mëngjes pretendojnë se trajneri i Chelsea Frank Lampard do të shkarkohet nga klubi sot, derisa...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -