Vardarit i rikthehet goladori nga Shkupi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Një nga ekipet që po tregohet se do të jetë pretendent kryesorë për të shkruar historinë është Vardari nga Forina, që nga dita në ditë ka bërë prezantimin e shumë futbollistëve me emër, si Ylber Alili, Kushtrim Tairi, Amir Jashar, Dejan Leskaroski.

Sonte është prezantuar dhe një tjetër futbollist, i cili nuk është i huaj për klubin, pasi që edhe më herët ka bartur fanellën kuq e zi, bëhet fjalë për goleadorin nga Shkupi, Emir Aliu.

Aliu pasi që ishte pjesë e skuadrës së Korabit nga Dibra, duke parë se Vardari po tregon seriozitet në merkato dhe kushtet e mira që u ka ofruar lojtarëve, ka vendosur që të rikthehet në klubin ku kishte lënë shenjë, duke qenë një nga golashënuesit më të mirë të ekipit.

Aliu ka folur për lbsport.mk, ku mes tjerash ka thënë: Rikthimi te Vardari i Forinës më bindi më shumë shokët që kam luajtur bashkë dhe kushtet të cilat i ka këtë sezon qe ka vendosur të jetë pretendent për Ligën e parë” u shpreh shkupjani Aliu.

Emir Aliu është lider në listën e golashënuesve në Ligën e Dytë Perëndim ku në 14 ndeshje ka shënuar plot 9 gola. Ndërsa edhe me fanellën e Korabit kishte shtuar dy të tjerë në dy ndeshje, por shkaku i COVID-19, sezoni u ndërpre parakohe.

Sulmuesi 26 vjeçar nga Shkupi karrierën futbollistike e ka nisur te FC Shkupi, ku prej aty një gjysmë sezon luajti në kategorinë e katërt të Turqisë, ndërsa pastaj vazhdoi në Genc Kalemler, Korabi dhe KF Vardari i Forinës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -