Vashat nga Çairi do të ngritin formën në Strugë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Tani më kur skuadra e hendbollit për femra Çairi nga Shkupi ka arritur në debutimin e saj të jetë një ndër më të mirat në super ligë dhe ka siguruar pjesëmarrje në garat e EHF League, po vazhdon përgatitjet që sa më denjësisht ta prezantojë vendin tonë në debutimin evropian.

Vashat nga Çairi tani më një kohë të gjatë kanë filluar përgatitjet intensive dhe sipas protokolleve shkaku i pandemisë së coronavirusit.

Për punën që do të bëjë ekipi në strugë, për Albsport.mk, ka folur trajneri Basri Latifi.

“Dy fazat e para i kemi përfunduar në Shkup në fitnes dhe sallë ku kemi punuar në grupe sipas protokollit. Në strugë jemi vendosur sot dhe këtu do ti zhvillojmë përgatitjet përfundimtare. Do të punojmë dy herë në ditë, në mëngjes dot kemi stërvitje kondicionale dhe në mbrëmje do të jemi në sallë”, ka thënë Latifi për Albsport.mk.

Sipas informacioneve tona ekipi është i kompletuar dhe nuk ka asnjë mungesë dhe asnjë hendbolliste të lënduar. Skuadra nuk ka planifikuar të zhvillojë asnjë ndeshje kontrolluese shkaku se nuk ka asnjë ekip në Strugë, me të cilët do të mateshin forcat.

Përkujtojmë se shorti për garat evropiane është ishte planifikuar të bëhet me 28 korrik, por shkaku i pandemisë është shtyrë për me 1 shtator, ndërsa Çairi garat do ti fillojë nga raundi i dytë që do të zhvillohet me 10/11 tetor.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Conte me ngulm e dëshiron mesfushorin e Chelaseat

Dy vjet më parë ishte në çatinë e botës dhe kërkohej nga gjysma së Evropës. Sot, megjithatë,...
- Marketing -

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive, njofton Albsport.mk.

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -