Vëllazërimi para testit për të mbetur në garë për kreun

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Katër ndeshje të javës së 16-të të Ligës së Dytë Perëndim, do të luhen sot, ndërsa me duelin e nesërm Gostivari dhe Labunishta, do të kompletohet java.

Dueli më interesant o ditës padyshim do të luhet në Kërçovë, ku Vëllazërimi është para një testi, pasi do të pre liderin e tabelës, Pelisterin e Manastirit.

Nëse ekipi kërçovar dëshiron të mbajë hapin me ekipet pretendente për inkuadrim në Ligën e Parë, nuk guxon që sot të lëshojë pikët, pasi me fitore eventuale do ti afrohej Pelisterit në dy pikë diferencë dhe do të përfshihen përsëri në betejën për vendin e parë.

Kjo është arsyeja pse kjo është një ndeshje e rëndësishme për të dy skuadrat. Llabunishta nesër do të udhëtojë për në Gostivar, ndërsa “Skopje” do të ketë përballë mejdanin me skuadrën e Dritës.

Skuadra e Korabit ka përballë ekipin e fundit të renditjes Kadinon, ndërsa skuadra ambicioze e Vardarit të Forinës do të shkojë të luajë buzë liqenit të Ohrit.

Sidoqoftë, priten pesë ndeshje interesante dhe emocionuese në këtë javë të Ligës së Dytë Perëndim.

Dyshet e sotme me fillim në orën 14:00:

Vëllazërimi – Pelisteri

Korabi – Kadino

Ohrid – Vardari (F)

Drita – “Skopje”

Nesër ora 14:00:

Gostivari – Llabunishta

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -