Vetëm Shkëndija bartëse, Shkupi, Renova e Sileksi do ta kenë vështirë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Vetëm Shkëndija e Tetovës nga skuadrat që do të përfaqësojnë Maqedoninë e Veriut në garat e klubeve evropiane këtë verë do të jetë në listën e bartësve në kualifikimet për Ligën e Evropës para shortit që është planifikuar në fillim të gushtit. Tre skuadrat e tjera, Sileksi në kualifikimet e Ligës së Kampionëve dhe Renova e Shkupi në kualifikimet e Ligës së Evropës, nuk janë bartës.

Skuadra e Sileksit me 1,475 pikë është në mesin e ekipeve më të dobëta. Ndër kundërshtarët e mundshëm të Sileksit në raundin e parë kualifikues janë kampioni i Skocisë, Celtic, kampioni serb Crvena Zvezda, Astana nga Kazakistani, Ludogorets nga Bullgaria, nga Izraeli Maccabi Tel Aviv, Moldeja Norvegjeze, Ferencvaroshi hungarez, Sllovan Bratisllava nga Sllovakiq, Karababa nga Azerbajxhani, Sherif Tiraspol nga Moldavia dhe kampioni lituanez Suduva.

Në kualifikueset e Ligës së Evropës, megjithatë, me një koeficient prej 7,250, vetëm Shkendija do të jetë bartëse. FC Shkupi me një koeficient 2,000 dhe Renova me koeficient prej 1,475 do të jenë në mesin e ekipeve jo bartëse, e që do të thotë të kenë detyrë të vështirë për kualifikim në raundin e dytë të Ligës së Evropës.

Shorti për raundet e para kualifikuese të Ligës së Kampioneve dhe Ligës së Evropës është caktuar për 9 dhe 10 gusht në Nyon.

Raundi i parë kualifikues i Ligës së Kampionëve do të luhet në 18/19 gusht, ndërsa raundi i parë kualifikues për Europa League është caktuar për 27 gusht.

Siç dihet, këtë vit ka një ndryshim nga UEFA, shkaku i pandemisë së COVID-19, nuk do të luhen dy ndeshje, por gjithçka do yë vendoset vetëm me një duel.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...
- Marketing -

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -