Vinicius Junior e ngre ne qiell këtë yll të futbollit.. ” Askush nuk mundë të luaj si ai”

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Askush s’mund të luajë futboll si Toni Kroos, thotë Vinicius Junior.Vinicius Junior ka mbetur i mahnitur nga paraqitja e mrekullueshme e bashkëlojtarit të vet, Toni Kroos, në fitoren e Real Madridit 3:1 kundër Liverpoolit në ndes.hjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve të martën.

Kroos e përgatiti golin e parë në nde.shje, i cili u shënua pikërisht nga braziliani, duke i dhënë atij një top të gjatë mbi mbrojtjen e të kuqve.Ai pasim mjeshtëror i kishte lënë Viniciusin gojëhapur, saqë braziliani shkoi aq larg saqë pretendoi se askush nuk mund të luajë futboll si mesfushori gjerman.

Para ndeshjes të martën në Madrid, kishte spekulime se Reali do të haste në vështirësi kundër mesfushës së Liverpoolit për shkak të moshës.Por ishin Kroos, 31 vjeç dhe Luka Modric, 35 vjeç, ata që e mbizotëruan mesfushën në Alfredo di Stefano.

“Toni Kroos është i jashtëzakonshëm, ai është legjendë. Askush nuk mund të luajë si ai. Ai ka shumë klas”, tha Vinicius.“Njerëzit flasin shumë, unë gjithmonë vazhdoj me punë. Kurrë më parë s’i kanë shënuar dy gola në një nde.shje në këtë fanellë, mendoj se sonte e përjetova çastin më të mirë”, shtoi ai.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -