Visar Bekaj: Tirana është klubi më i madh në shqiptari, nga Prishtina u largova për këtë arsye

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

I blerë për një shumë të konsiderueshme parash, ish-portieri i Prishtinës ka veshur fanellën bardheblu. Stërvitjen e parë e zhvilloi dje, nën drejtimin e vet Emanuel Egbos.

Gardiani prishtinas në një intervistë për “Panorama Sport” foli për të ardhmen dhe sigurisht aventurën që do të kalojë me Tiranën, skuadrën kampione të Shqipërisë.

Ai thotë që ka ardhur te bardheblutë për t’u shpallur kampion dhe për të arritur një skuadër të madhe në Evropë.

Ishit titullar te Prishtina, po përse zgjodhët të vishnit fanellën e Tiranës?

Besoj se nuk ishte zgjedhje e vështirë. Ishte një zgjedhje e lehtë për të zgjedhur një klub si Tirana që është kampione. Siç e kam thënë, ngjyrat nuk i kam ndërruar, por vetëm jam në një vend tjetër. Kam ndërruar edhe kryeqytet. Të gjithë e dinë cila është Tirana, klubi më i madh në shqiptari. Thjesht kam zgjedhur më të mirën. Jam i bindur që do të bëjmë më të mirën, ka për të na ecur mirë dhe do të bëhemi kampionë.

Do të jeni në konkurrencë me Ilion Likën, një djalë që ka qenë ndoshta portieri më i mirë dy-tri sezoneve të fundit në Shqipëri…

Kam ardhur te Tirana për t’u stërvitur, për të treguar veten. I respektoj të gjithë lojtarët dhe besoj që do të shkojmë shumë mirë. Unë do të jap maksimumin në fushë.

Për ata që ndoshta nuk e dinë, ju keni luajtur edhe me moshat e Shqipërisë?

Po, është e vërtetë. Kam qenë pjesë e 17-vjeçarëve të Shqipërisë. Në Shqipëri kam ardhur për një trampolinë të madhe, për një klub të madh tej shqiptarisë. Shpresoj që ky sezon të ecë mirë dhe të shpallemi kampionë.

Beqaj, që dikur luante në Shqipëri, kapi Kombëtaren e Shqipërisë, ju atë të Kosovës?

Ky është qëllimi. Tirana nuk do të jetë trampolinë vetëm për të ardhmen në klube. Besoj se do të më ndihmojë që të arrij edhe Kombëtaren e Kosovës, ose më saktë formacionin titullar. Sigurisht, kjo vjen me paraqitje të mira. Jam i bindur se do të na ecë mirë si këtu dhe në Kombëtare.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Maska e Diego Maradonës kundër koronavirusit ka shkuar viral në internet

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet...
- Marketing -

Mbrëmë iu bë injorim brutal Tiranës në Zvicër: Asnjë gazetarë vendës në konferencën për shtyp të klubit shqiptar

Injorim total nga mediat zvicerane për ndeshjen Young Boys-Tirana, që do të luhet sot në orën 20:30 në stadiumin e Bernës.

Zyrtare: Barça e kompletoi transferimin e Destit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se e ka transferuar Sergino Dest nga Ajaxi. Futbollisti 19-vjeçar në “Camp Nou” vjen...

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary Soumare. Rossonerët...

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -