Vjen oferta e parë e PSG drejt Interit për Icardin

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Paris Saint-Germain ka nisur tashmë ofertën e parë në drejtim të Interit për sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi.

Reprezentuesi argjentinas e ka kaluar këtë sezon në huazim te PSG dhe ka bërë sa duhet për të bindur parisienët që të kërkojnë një marrëveshje të përhershme.

Sipas mediumit italian Sky Italia, kampionati aktual francez ka paraqitur tashmë një ofertë të parë drejt Interit për argjentinasit.

PSG thuhet se ka ofruar 50 milionë euro dhe një bonus prej 10 milionë eurosh që lidhet me performancat, golat dhe trofetë.

Marrëveshja e Icardit ka një mundësi të përhershme në vlerë prej 70 milionë euro, e cila skadon më 31 maj. Sidoqoftë, PSG dëshiron të ri-negociojë kushtet.

Oferta e tyre e re u paraqit në 24 orët e fundit dhe tani po konsiderohet nga pronarët e Interit, Suning Group.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Timo Werner afër marrëveshjes me gjigantin e Premier Ligës, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë...
- Marketing -

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të...

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë...

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -