Ylli i ri i NBA-së, Avdija e bën Kosovën Serbi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Basketbollisti 19-vjeçar nga Izraeli, Deni Avdija, ka ngjallur reagime, me deklaratën e tij pasi u zgjodh për nga Wizards për ta vazhduar karrierën në NBA, pasi e bëri Kosovën Serbi kur tregoi se babai i tij ishte lindur në Prishtinë.

Dani shihet si njëri prej basketbollistëve izraelit më të ardhmen më të ndritur dhe ishte zgjedhja e nëntë në draftin e NBA-së.

Ai është djali i basketbollistit të njohur të Crvena Zvezdës dhe shumë skuadrave të tjera në Izrael, Zufer Avdija.

Zufer u lind në Prishtinë në vitin 1959 dhe është me prejardhje gorane dhe i fesë myslimane. Si 15-vjeçar ai kishte luajtur shkurtimisht si portier për ekipin e të rinjve të Prishtinës, Ramiz Sadiku.

Ndërkohë, Deni, i cili ka nënë izraelite dhe e përfaqëson kombëtaren e Izraelit në basketboll, ka ngjallur reagime me komentet e tij, pasi u zgjodh nga Wizards për ta vazhduar karrierën.

“Izraeli nuk i ka dhënë shumë lojtarë NBA-së dhe do të jetë nder i madh që e përfaqësoj vendin tim. Jam i ngazëllyer dhe dëshiroj ta përmirësoj lojën time”, tha Avdija pasi u zgjodh.

“Babai im është Zufer Avdija, ai u lind në Kosovë, Serbi. Ai ka qenë lojtar i Kombëtares së Jugosllavisë dhe ka luajtur për shumë klube në Izrael, po ashtu”, tha Dani për babanë e vet.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -