Zuka përforcimi i parë i FC Shkupit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e FC Shkupit pas rinovimit te kontratës me Alvarez dhe largimit të Reginaldos, sot ka zyrtarizuar përforcimin e parë, e ai është Fisnik Zuka, emër i njohur i futbollit shqiptar.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të majtë i cili  rikthehet në folenë e tij të vjetër, pas një sezoni të kaluar te Rabotniçki.

Zuka në sezonin që lamë pas kishte 18 paraqitje te ekipi nga “Parku i Qytetit”, ndërsa ai ka shprehur dhe vlerësimin e tij për rikthimin në Çair.

“Është kënaqësi që përsëri po kthehem te FC Shkupi. Të them të vërtetën e kam përcjellë ekipin dhe çdo vit Shkupi ka pasur ngritje në çdo aspekt. Sezonin që e lamë pas Shkupi doli nënkampion, ndërsa në bisedimet që kishim me kryesinë me ka pëlqye objektiva e klubit edhe për sezonin e ardhshëm. Kam dëgjuar shumë fjalë të mira për stafin e trajnerëve, me të cilët besoj se në fund do të arrijmë t’i përmbushim kërkesat e kryesisë dhe njëkohësisht t’i kënaqim tifozët tanë “Shvercerat”, ka thënë Zuka.

Shkupi dhe Zuka kanë nënshkruar kontratë një vjeçare, ndërsa edhe ai si të gjithë futbollistët e tjerë, do të vazhdojë pushimet, duke u përgatitur për grumbullimin e parë që pritet në fillim të qershorit.

Shkupi ka luajtur edhe me Flamurtarin e Vlorës në syperioren e Shqipërisë, ndërsa ishte pjesë edhe e Renovës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -