ZYRTARE: Ish trajneri FC Shkupit, do të jetë trajner i ri i FC Prishtinës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Burimet e televizionit Shenja mësojnë se tekniku shkupjan Zekirija Ramadani do të jetë trajneri i ri i klubit më të trofeshëm kosovar, Prishtina.

Zeko, i cili është një ndër trajnerët më të suksesshëm në futbollin kosovar prej instititucionalizimit të Kosovës në FIFA dhe UEFA, me dy tituj të fituar me Trepça 89 dhe Feronikelin do të ketë detyrën për ta kthyer Prishtinën në majat e futbollit kosovar, aty ku bardhekaltërit nga kryeqyteti i Kosovës vite me radhë kanë probleme të ngjiten.

Kujtojmë se Ramadani është trajneri i parë që fiton titullin e kampionit me FFK-në si anëtare të FIFA-s dhe UEFA-së dhe trajneri i parë që ka drejtuar një skuadër kosovare (Trepca 89) në Kupat e Europës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të...
- Marketing -

ZYRTARE: Barcelona transferon yllin e Ajaxit

Futbollisti 19 vjeçar vjen te Barcelona nga Ajax, për të zëvendësuar Nelson Semedon e larguar. Dest ka qenë dëshirë...

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të futbollit, ndërsa autor i tij...

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...

16 futbollistë dhe trajneri pozitiv me Covid-19, shtyhet ndeshja me klubin e njohur

Futbolli në Bullgari është drejt Kaosit. 16 futbollistë të Arda Kardzhali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, duke u shtyrë ndeshja me Ludogorets....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -