ZYRTARE: Kukësi zyrtarizon goditjen e madhe në merkato

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Kukësi paralajmëroi dy goditje të mëdha në merkato një ditë më parë, dhe emrat e këtyre dy goditjeve të mëdha u zbuluan menjëherë. Bëhej fjalë për 2 futbollistë shqiptarë që vinë nga Maqedonia e Veriut dhe i pari prej tyre është zyrtarizuar edhe nga vetë klubi. Në të shkuarën ka qenë një dëshirë e vjetër e Partizanit ndërsa tashmë do të jetë pjesë e Kukësit të Skënder Gegës. Agim Ibraimi është goditja e madhe e Kukësit në këtë merkato verore. I larguar nga Shkëndija në fund të sezonit të kaluar, 32-vjeçari është bindur nga projekti i Kukësit dhe ka firmosur zyrtarisht një kontratë 2-vjeçare me verilindorët me të cilët do të tentojë të fitojë titullin në Kategorinë Superiore.

Ibraimi ka një karrierë të pasur pasi përveç se ka luajtur në disa raste në grupet e Champions League dhe Europa League me Maribor duke shënuar dhe 4 gola në dy kompeticionet më të rëndësishme për klube, në sezonin 2013-2014 ka qenë pjesë e Cagliarit në Serie A teksa është aktivizuar në 25 takime duke shënuar dhe 2 gola ndërsa ka provuar të luajë edhe në Kazakistan me Astanan dhe në Turqi me Eskisehirspor. Ai do të jetë një vlerë e shtuar për repartin e avancuar të Kukësit pasi luan si sulmues krahu. Një meritë për kalimin e Ibraimit te Kukësi e ka edhe drejtori sportiv Nderim Nexhipi me të cilin 32-vjeçari njihet shumë mirë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -