ZYRTARE: Muriqi është i Lazios, ja detajet e kontratës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Vedat Muriqi është zyrtarisht një futbollist i skuadrës së Lacios.

Pas dy ditësh ku ai kreu të gjitha vizitat mjekësore dhe u negociua në çdo detaj marreveshja për kalimin nga radhët e Fenerbahçes, klubi italian zyrtarizoi marrëveshjen mes palëve, duke e prezantuar Muriqin si pjesë e ekipit.

Lojtari ka firmosur për 5 vite me klubin e Lacios, ku do të mbajë fanellën me numrin 94.

Sipas mediave italiane, vlera e transferimit është 18 milionë euro që do t’i paguhen menjëhërë Fenerbarhçes, me 2,5 milionë euro bonuse dhe 5% të vlerës së kartonit të tij që do të mbetet te klubi turk për shitjen e radhës.

Ndërkohë, edhe pagesa e sulmuesit të Kosovës është mjaft e lartë, pasi ai paguhet tashmë si një yll i futbollit në Itali. Muriqi do të përfitojë 2,2 milionë euro në sezon në radhët e klubit italian, duke qenë zyrtarisht futbollisti më i paguar në përfaqësuesen e Kosovës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -